پربازدیدترین ها

کد خبر: 223986 ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵

رئیس آموزش و پرورش سرپل ذهاب:

تمهیدات آموزش و پرورش برای پیشگیری از کرونا/ هیچ مورد مشکوکی در مدارس شهرستان از ابتلا به ویروس کرونا نداشتیم

بازی دراز 1404 : رئیس آموزش و پرورش سرپل ذهاب از تمهیدات آموزش و پرورش برای پیشگیری از کرونا در مدارس خبر داد و گفت: هیچ مورد مشکوکی در مدارس شهرستان از ابتلا به ویروس کرونا نداشتیم.

تمهیدات آموزش و پرورش برای پیشگیری از کرونا/ هیچ مورد مشکوکی در مدارس شهرستان از ابتلا به ویروس کرونا نداشتیم

به گزارش بازی دراز، روح اله عباسیان در گفتگو با خبرنگار ما از تمهیدات آموزش و پرورش برای پیشگیری از کرونا در مدارس خبر داد و گفت: هیچ مورد مشکوکی در مدارس شهرستان از ابتلا به ویروس کرونا نداشتیم.

وی با بیان اینکه کنترل و نظارت بهداشت محیط مدارس نیز دردستور کار است گفت: به مدارس اعلام شده تمیز کردن دستگیره درها که بچه‌ها بیشتر با آن در ارتباط هستند و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی و تأمین صابون مایع برای سرویس‌های بهداشتی را انجام دهند.

وی ادامه داد: کنترل نظارت اصول بهداشتی مواد غذایی قابل‌عرضه در پایگاه‌های تغذیه و آموزش‌های پیشگیرانه نیز از مدارس خواسته‌شده است.

عباسیان در پایان توصیه‌هایی برای دانش‌آموزان برای پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی داشت و گفت: توصیه می‌شود دانش‌آموزان هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان خود را بگیرند، مرتب دست‌هایشان را با آب و صابون بشویند و از دست دادن و روبوسی کردن خودداری کنند. 

وی با تأکید بر اینکه مردم به شایعات توجه نکنند زیرا این بیماری نیز با پیشگیری قابل‌کنترل است، گفت: تصمیماتی در زمینه توزیع ماسک و وسایل ضدعفونی‌کننده در سطح مدارس گرفته‌ شده و در طی روزهای آینده در صورت لزوم اجرایی خواهد شد.