پربازدیدترین ها

کد خبر: 224582 ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳

گزارش:

به تعبیر شهروندان ؛سرپلذهاب جولانگاه سگ های ولگرد / مسئولین بفکر سلامتی مردم باشند

بازی دراز1404:شهروندان سرپلذهابی از جولان سگ های ولگرد در سطح شهر معترض هستند و از مسئولین درخواست دارند بفکر سلامتی مردم باشند.

به تعبیر شهروندان ؛سرپلذهاب جولانگاه سگ های ولگرد / مسئولین بفکر سلامتی مردم باشند

پدیده‌ای سگ ولگردی این روزها که از یک سو زمینه ایجاد ترس و وحشت برای شهروندان  و ساکنان شهر به ویژه حاشیه‌نشینان و کانکس نشینان سرپلذهاب را سبب شده و از سوی دیگر سبب بروز بیماری‌های مختلف و انتقال آن به انسان شده است.

این معضل در شهرستان سرپلذهاب تا آن‌جایی پیش رفته که زمینه اعتراض گسترده و بروز نارضایتی شدیدی شهروندان در فضای مجازی شده است.

این روزها که بیماری منحوس کرونا خطرات بسیاری دارد و جان و سلامت مردم را مورد هدف قرارداده است، سگ های زیادی در سطح شهر جولان می دهند و مردم انتظار دارند در این رابطه مسئولان تدابیر ویژه ای بکار بگیرند.

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: شمار بالای جمعیت سگ‌ها و پرسه آن‌ها در محل زندگی مردم می تواند تبعات بهداشتی و اجتماعی ناخوشایندی را در پی داشته باشد.  

یکی دیگر از شهروندان در این زمینه می‌گوید: سگ‌های ولگرد آن‌چنان راحت در طول روز هم ممکن است به صورت چندتایی در خیابان قدم بزنند. دیگر از ماشین و بوق و سنگ هم نمی‌ترسند.

خبرنگار ما در ادامه به سراغ شهردار سرپلذهاب رفته و پیگیر این موضوع شد.
 

صابرحیدری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: جمع آوری سگ های رها شده در سطح شهر طبق جلسات مشترک جهت راه‌اندازی ستاد اتلاف حیوانات ولگرد در سطح شهر بصورت قفسی و تله گذاری روزانه انجام می شود و در این راستا محیط زیست نظارت کامل در این زمینه دارد.
 

وی گفت: سگ های جمع آوری شده به کمپ های تعبیه شده در استان کرمانشاه منتقل می شوند و مردم در این زمینه نگران نباشند.

 

رئییس اداره محیط زیست سرپلذهاب نیز در ادامه با ما گفت که در امر جمع آوری سگ های ولگرد در سطح شهر سرپلذهاب با شهرداری نهایت همکاری به عمل می آید و در این زمینه نظارت کامل داریم.