آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 224603 ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵

سالروز وفات بزرگ بانوی اسلام

بازی دراز1404: «خدیجه» بزرگ حامی محمد و اسلام است

سالروز وفات بزرگ بانوی اسلام

از رسول اکرم (ص ) نقل است که: « بهترین زنان دنیا خدیجه(س) و مریم دختر عمران هستند»

او از تبار مظلومان این عالم است که عشق و صبر و ایستادگی برای دین را معنا بخشید و در راه خدای، از مال و مکنت و منیت‌ پوشالی چشم شست و دل به پیامبر زمان سپرد...
اینگونه بود که همسر پيامبر شد و مادر سيده نساءالعالمين...
اولين زن مسلمان به نامش سند خورد و ياريگر رسول عشق گردید.

او كه از زنان نامدار و ثروتمند قريش بود پانزده سال قبل از بعثت با پيامبر اسلام(ص) ازدواج كرد و اولين فردی بود كه به رسالت پيامبر ايمان آورد و با تمام توان و ثروت خود به ياری دين اسلام برخاست. 
وجود حضرت خديجه نزد پيامبر اسلام تا جایی والا بود كه ایشان، رحلت اين بانوی بزرگ را مصيبتی عظيم خواند و سال رحلت حضرت خديجه و حامی بزرگ ديگر خود يعنی حضرت ابوطالب را عام الحزن يعني «سال اندوه »ناميد.

پيامبر (ص) فرمود:
«جبرئيل نزد من آمد و گفت: ای رسول خدا! اين خديجه است، هرگاه نزد تو آمد، بر او از سوی پروردگارش و از طرف من، سلام برسان و او را به خانه­ اي از يك قطعه (از زبرجد) در بهشت كه در آن رنج و ناآرامي نيست ، مژده بده » [2]

بلى خديجه همسر بى همتاى پيامبر (ص) بانویى كه از ثروت او اسلام رونق يافت و پشت پيامبر (ص) راست شد، بايد سال در گذشتش را «عام الحزن » نام نهاد چرا که پيامبر (ص) مادر شايسته دخترش زهراى مرضيه را از دست داده و يارى همچون خديجه را هرگز به دست نخواهد آورد. 

و حال در سالروز وفات این بزرگ بانوی اسلام، تأسی به صبر  و ‌گذشت و بینش عمیق‌شان به دین مبین اسلام مهمترین نکته‌ برای گرامیداشت نام و یاد ایشان است.