آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 224619 ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرپل ذهاب تاکید کرد:

فضیلت ماه رمضان و افزایش احسنات آن

بازی دراز1404:رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرپل ذهاب به فضیلت ماه رمضان و افزایش احسنات آن تاکید کرد و گفت: ماه رمضان را می توان ماه خدا دانست و ماهى نامید كه خدا در آن نیکی ها را افزایش می دهد و گناهان را پاك مى‏ نماید و آن ماه بركت می باشد.

فضیلت ماه رمضان و افزایش احسنات آن

حجت الاسلام علی اکبری در گفتگو با خبرنگار ما ضمن اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان و استفاده از برکات این ماه گفت: ماه رمضان سرشار از حس و حال معنوی که حسنات و فضیلت های فراوانی را دارد، به همین دلیل برای نشان دادن ارزش معنوی و جایگاه این ماه در بین سایر ماه ها امامان و پیامبران احادیث زیادی را مطرح  کرده اند.

 

وی به حدیثی از حضرت محمد(ص) درباره رمضان و افزایش حسنات در این ماه اشاره کرد و گفت:ماه رمضان را می توان  ماه خدا دانست  و ماهى نامید كه خدا  در آن  نیکی ها را  افزایش می دهد و گناهان را پاك مى‏ نماید و آن ماه بركت می باشد.

 

وی ادامه داد: اگر شخصی در ماه مبارک رمضان تنها یک از آیه از قرآن را بخواند، مانند این می ماند که  در سایر ماه ها کل قرآن را قرائت کرده است و باید گفت که در ماه مهمانی خدا درهاى آسمان در  شب اول  ماه رمضان  باز می گردد و تا شب آخر آن بسته نخواهد گردید.