آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 224622 ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶

رئیس اداره هواشناسی شهرستان سرپل ذهاب:

کاهش شعاع دید افقی شهرستان به 9 هزار متر/ باد با سرعت 26کیلومتر در حال وزیدن است

بازی دراز1404:رئیس اداره هواشناسی شهرستان سرپل ذهاب ازکاهش شعاع دید افقی شهرستان به 9 هزار مترخبرداد و گفت:اکنون باد با سرعت 26کیلومتر در حال وزیدن است.

کاهش شعاع دید افقی شهرستان به 9 هزار متر/ باد با سرعت 26کیلومتر در حال وزیدن است

 

فرهاد دارابی در گفتگو با خبرنگار ما از استقرار توده ای از گرد و غبار بر جو شهرستان سرپلذهاب خبر داد و گفت: به دنبال وقوع این پدیده، هم اکنون میزان دید افقی در این شهرستان مرزی به 9 هزارمتر رسید  و این در حالیست حد استاندارد دید افقی در یک هوای سالم ۱۰ هزار متر است.

 

وی افزود: اکنون باد با سرعت 26کیلومتر برساعت در حال وزیدن است و دمای کنونی شهرستان 28درجه سلسیوس و میزان رطوبت موجود در هوا 23 درصد می باشد.

 

دارابی گفت: بر اساس بررسی داده های هواشناسی، سامانه ای ناپایدار از اواسط وقت امروز تا اواخر وقت امروز (چهارشنبه) جو منطقه را متاثر کرده، در بعضي ساعات سبب وزش باد شدید و رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق در سطح استان می گردد. این شرایط سبب غبارآلود شدن هوای استان، بویژه در مناطق غربی نیز خواهد شد.  

 

وی افزود: بارش که طی ساعاتی از فردا و بخصوص در منطقه اورامانات و نیمه شرقی استان نمود بیشتری داشته، در برخی نقاط با رگبار تگرگ و آبگرفتگی معابر عمومی و رواناب نیز همراه می گردد. به دنبال این شرایط در دو روز پایانی هفته، در حالیکه بتدریج بر دمای هوا افزوده می شود؛ پدیده قابل توجهی در سطح استان نخواهیم داشت.