پربازدیدترین ها

کد خبر: 224737 ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹

بازدید از سیلوهای ذخیره گندم و مراکز مجاز خرید گندم شهرستان سرپلذهاب صورت گرفت

بازی دراز1404:

بازدید از سیلوهای ذخیره گندم و مراکز مجاز خرید گندم شهرستان سرپلذهاب صورت گرفت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرپلذهاب سلیمانی در حاشیه این بازدید ضمن بررسی گواهی استاندارد باسکول ها و تجهیزات آزمایشگاهی و نحوه افت زنی به عاملان خرید اعلام کرد ، گندم شهرستان شامل دو رقم نان و ماکارونی است که هر کدام دارای ارزش غذایی و کیفیت بالایی برخوردارهستند ما باید تلاش کنیم که دسترنج یکساله کشاورزان به مقصد برسانیم و از حق وحقوق قانونی آنها دفاع نمائیم.

 

وی با اعلام اینکه پیش بینی میشود که ۶۵ هزارتن محصول غلات از مزارع شهرستان برداشت شود، گفت: قیمت پایه گندم امسال هرکیلو ۲هزار و ۵۰۰ تومان است و خرید گندمی که در تولید محصولات غذایی کاربرد دارد هر کیلو ۲هزار و ۶۸۷ تومان خواهد بود.

وی عنوان کرد: ۸۵ الی ۹۰ هزار تن ظرفیت ذخیره سازی سیلوهای موجود در شهرستان است و در این راستا نیز بانک کشاورزی باهمکاری جهادکشاورزی تمهیدات لازم جهت انجام روند خرید و پرداختهای کشاورزان را فراهم کنند و فقط مراکز خرید دولتی و خصوصی می توانند گندم را خریداری کنند .

وی ادامه داد: سرپلذهاب یکی از شهرستانهای حاصلخیز کشاورزی و تولیدکننده محصولات مختلف در کشور است، گفت: شهرستان دارای ۴۴هزار هکتار زمین زراعی است که با همیت جهادکشاورزی و کشاورزان بیش از ۳۵ هزار و۵۰۰ هکتار آن زیر کشت غلات رفته است که ۱۹ هزار و ۵۰۰ هکتار آن دیم و ۱۳ هزار هکتار آبی است .

مرادی رئیس اداره غله شهرستان هم در ادامه بیان کرد : تاکنون ۴ مرکز دولتی برای خرید گندم نان و یک مرکز خصوصی جهت خرید گندم دروم راه اندازی شده درصورت نیاز می توان به ۷مرکز برسانیم.

شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰ هزارتن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.