پربازدیدترین ها

کد خبر: 224862 ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳

گزارش:

سیر صعودی قیمت املاک و اجاره بهای منازل مسکونی در سرپلذهاب/ مسئولین کانکس نشینان را دریابند

بازی دراز 1404 : قیمت املاک مسکونی در سرپلذهاب این روزها سر به فلک کشیده و کمتر کسی پیدا میشود که بتواند در این بازار افسار گسیخته برای خرید منزل مسکونی اقدام کند.

سیر صعودی قیمت املاک و اجاره بهای منازل مسکونی در سرپلذهاب/ مسئولین کانکس نشینان را دریابند

تورم موجود در بازار املاک و مسکن به گونه ای است که از دوماه پیش تا الان نرخ یک واحد مسکونی را نزدیک به دوبرابر کرده است و باید دید که این افسار گسیختگی و تاختن قیمتها رو به آسمان تا کجا ادامه پیداخواهد کرد.

 

بازار اجاره بهای منازل مسکونی نیز در این میدان عقب نیفتاده و مالکین واحدهای مسکونی همپای فروشندگان در حال تاختن رو به جلو هستند و نرخ رهن و اجاره بهای منازل مسکونی را نزدیک به دوبرابر افزایش داده اند .

 

چندماه پیش بازار خودرو نیزهمچین وضعیت مشابهی پیداکرده بود که باعث مال اندوزی عده ای قلیل و اعتراض بیشتر مردم شده بود و با عوض کردن وزیر صنعت و اتخاذ تصمیمات مناسب در حوزه فروش خودرو افسار آن مهارشده و چند هفته ای است که قیمتها پایین آمده و بازار خودرو را راکد کرده است .

 

شهرستان سرپل ذهاب نیز پس از بازسازی ویرانگی های زلزله 7و3دهم ریشتری سال 96 از این قائده مستثنی نیست و هر روز شاهد افزایش قیمت اجاره بهای واحدهای نوساز در شهرسرپل ذهاب هستیم. و به دنبال این وضعیت مستاجرینی که در زلزله 96 در کانکس اسکان موقت پیدا کردند کماکان پس از گذشت قریب به سه سال هنوز درکانکس به سرمی برند و گرمای طاقت فرسای شهرستان گرمسیر سرپل ذهاب و دمای هوای بالای 50درجه ، آسایش از مردم سلب کرده است و مسقف شدن این قبیل از افراد به آرزوی دست نیافتنی در لابلای وعده وعید های مسئولین به دست فراموشی سپرده شده است.

 

عدم نظارت بر روند اجاره بهای واحدهای مسکونی، عدم واگذاری زمین که قول مسئولین کشوری و استانی در سال 96بود ، کانکس نشینی مستاجرین در حاشیه شهر سرپل ذهاب،قطعی برق و آب کانکس نشینان و جمع آوری آن ، مردم را کلافه کرده است .

 

ازسوی اجاره بها بیشتر ازحد معقول است، ازسوی دیگر شهرداری نسبت به جمع آوری کانکس نشینان اقدام کرده است .و در این بین مردم انتظار دارند مسئولین به فکر چاره ای باشند و مردم را از بلاتکلیفی دربیاورند.

 

باید دید که آیا دولت برای بازار لجام گسیخته مسکن و اجاره بها نیز که قیمت های سرسام آور آن موجب اعتراضات مردمی شده است همچون بازار بی دروپیکر خودرو نیز چاره اندیشی خواهدکرد.

 

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای 90هزار تن جمعیت و 48کیلومتر مرز مشترک با کشورعراق دارد.