پربازدیدترین ها

کد خبر: 224884 ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷

گزارش:

ساخت پروژه مجتمع فرهنگی هنری آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) سرپلذهاب ۹ ساله شد

بازی دراز 1404 : ساخت پروژه مجتمع فرهنگی هنری آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در شهرستان سرپلذهاب ۹ ساله شد و این تعویق در کار عمرانی ، فعالیت حوزه فرهنگ و هنررا به خواب غفلت سپرده است.

ساخت  پروژه مجتمع فرهنگی هنری آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) سرپلذهاب ۹ ساله شد

مجتمع فرهنگی هنری آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) یکی از پروژه های تصویب شده در سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه بود که در سال 91 موجب شادی و خوشحالی مردم شهرستان به ویژه هنرمندان و هنردوستان شهرستان شد .

 

این پروژه با زیربنای ۴هزار ۵۰۰ متر مربع شامل سالن های اجتماعات ، تئاتر و چندین سالن جانبی است که می تواند نقش مهمی در حوزه هنر و فرهنگ شهرستان ایفا کند .

 

ساخت این مجتمع در سال ۱۳۹۱ با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال آغاز شد ولی بعد از گذشت ۸سال از زمان آغاز پروژه هنوز ساخت آن به اتمام نرسیده است.

 

زلزله سال ۱۳۹۶ باعث تخریب تنها مکان مربوط به حوزه هنر شهرستان یعنی ساختمان اداره ارشاد اسلامی شد که مکانی برای فعالیتهای فرهنگی و هنری بود و لذا اهمیت ساخت واتمام این پروژه را بیشتر کرد اما باوجود اهمیت بسیار زیاد این مجتمع بعداز گذشت قریب به ۹ سال هنوز عملیات ساخت آن به اتمام نرسیده و بهره برداری از آن صورت نگرفته است .

 

معاونت عمرانی فرمانداری شهرستان سرپل ذهاب درگفتگو با خبرنگار ما اذعان داشت: این پروژه هم اکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نیازمند توجه ویژه مسئولین برای اتمام و بهره برداری است که امیدواریم با نگاه ویژه مسئولین و تخصیص اعتبارات لازم هرچه سریعتر شاهد افتتاح و بهره برداری آن باشیم.

 

ایشان ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در انتخاب پیمانکار و تکمیل پروژه مجتمع فرهنگی هنری آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) که از طرحهای تصویبی سفر رهبر معظم انقلاب به استان است تسریع نماید .

 

جمعی از هنرمندان شهرستان با ابراز گله مندی از عدم توجه مسئولین و مطالبات هنردوستان این شهر،اظهار داشتند: گذشت بیش از9 سال از ساخت یک پروژه عمرانی آیا فرصت کافی برای مسئولین نبوده است تا به اهل فرهنگ و هنر خاک خورده این شهر توجه کنند؟ مظلومیت اهالی فرهنگ و هنر باید تا کی ادامه داشته باشد؟

 

در ادامه افزودند: در شرایط بعد از زلزله فعالیت های فرهنگی و هنری شهرستان به نحوی به دست فراموشی و یا کم رنگ شدن سپرده شده است . آیا اعتبارات زلزله و حضور مسئولین کشوری در رده ها و پست های مختلف و بازدید های صورت گرفته در زمان زلزله، برای پیگیری مستقیم و جذب بودجه کافی مثمرثمر واقع نشد ؟

 

در ادامه گفتند: بارها مطالبات و درخواست های خود را به صورت کتی و شفاهی و یا در فضاهای مجازی به گوش مسئولین رسانده ایم اما تصمیم مسئولین برای تمام کردن پروژه های نیمه کاره در خواب غفلت سنگینی به سرمیبرد و انتظار داریم تلنگری برای توجه به توسعه و رونق گرفتن فعالیت های هنری سرپل ذهاب پیش آید و باری دیگر سرپل ذهاب همچون ده های گذشته درحوزه هنر زبانزد عام و خاص قرار گیرد.

 

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای 90هزار تن جمعیت و 48کیلومتر مرز مشترک با کشورعراق دارد.