پربازدیدترین ها

کد خبر: 224980 ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۰

امام جمعه شهرستان سرپلذهاب:

دولت و حکومت وظیفه دارد برای رفع مشکلات اقتصادی مردم برنامه ریزی و تلاش کند / گرانفروشی و کم فروشی از مصادیق کسب مال حرام است

بازی دراز 1404 : امام جمعه شهرستان سرپلذهاب گفت : دولت و حکومت وظیفه دارد برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم برنامه ریزی و تلاش کرده و از گرانفروشی و کم فروشی در بازار جلوگیری کند .

دولت و حکومت وظیفه دارد برای رفع مشکلات اقتصادی مردم برنامه ریزی و تلاش کند / گرانفروشی و کم فروشی از مصادیق کسب مال حرام است

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان بااشاره به هفته قوه قضائیه اظهارداشت : دستگاه قضایی ملجا ستمدیدگان و مظلومین است که مورد ظلم واقع می شوند و برای احقاق حقوق خود به دستگاه قضایی مراجعه می کنند.

وی افزود : شهید بهشتی از یاران امام راحل و از شخصیتهای موثر و شاخص انقلاب اسلامی است که شهادت ایشان باعث محروم شدن مردم از خدمات مهم و موثر گردید .

ایشان درادامه بااشاره به تورم بوجود آمده در بازار اذعان داشت : دولت و حکومت وظیفه دارد که با گرانفروشی و کم فروشی مبارزه کند وبرای تهیه وتامین مایحتاج ضروری مردم برنامه ریزی و اقدام نماید .

خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد : امروز گرانفروشی و قیمت لحظه ای اجناس و خدمات مختلف در کشور بیداد می کند و قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته است .

وی ادامه داد : نقش دولت دراین شرایط بسیار مهم است و دولت باید احساس خطر کرده و برای رفع مشکلات و تثبیت قیمتها در بازار تلاش کند.

فاطمی نسب با اشاره به نامه امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر اذعان کرد : حضرت امیرالمومنین(ع) می فرماید : اگر مردم در فشار اقتصادی قرارگیرند ممکن است منجر به ناامنی های خطر ناک شود و گرانفروشی موجب میشود لکه ننگی بر دامان حکومت بنشیند لذا حکومت موظف است مشکلات اقتصادی مردم را حل کند .

ایشان درادامه بااشاره به میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) وروز دختر اذعان داشت : حضرت فاطمه معصومه(س) بهترین الگو برای دختران جوان و نوجوان است که با الگوبرداری از سیره زندگی ایشان به سعادت دنیوی و اخروی دست یابند .

امام جمعه شهرستان در خطبه اول نیز بااشاره به سفارش و دستورات دین اسلام برای پرهیز از کسب مال حرام اظهارداشت : گرانفروشی ، کم فروشی و غش در معامله از مصادیق کسب مال حرام است که متاسفانه امروز بسیاری از تجار و کسبه و بازاریان به آن گرفتار هستند و موجب عذاب الهی می شود .