پربازدیدترین ها

کد خبر: 225075 ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷

گزارش:

وضعیت قرمز کرونایی در سرپلذهاب و سهل انگاری مردم برای میزبانی از این ویروس/کرونا خطر جان مردم شده است

بازی دراز 1404: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در سرپلذهاب، سهل انگاری مردم در رعایت مسائل بهداشتی میزبان ویروس کرونا شده است و این زنگ خطر را به صدا درآورده است.

وضعیت قرمز کرونایی در سرپلذهاب و سهل انگاری مردم برای میزبانی از این ویروس/کرونا خطر جان مردم شده است

 

با توجه به وضعیت قرمزشهرستان سرپلذهاب در شیوع ویروس کرونا، اقدامات پیشگیرانه در برابر شیوع این ویروس از جمله ممنوعیت برگزاری هر گونه همایش، تجمع و همچنین اطلاع رسانی درباره رعایت اصول بهداشتی شدت گرفته است.

شهروندان بدون رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در خیابان ها تردد دارند، روز به روز وضعیت حادتر میشود به نحوی برای مردم کرونا یک مسئله عادی شده است، بیماریی که همراه با زندگیشان با خود یدک میکشند و این بیانگر مسائل مهمی نظیر مشکلات مالی و هزینه نکردن برای تهیه ماسک و دستکش، بی توجهی به مسائل بهداشت، عدم‌ شفافیت اعلام در آمار واقعی بیماران و غیره می باشد.

عده ای مردم در گفتگو با خبرنگار ما معتقدند اطلاع رسانی ها در بین عموم مردم و اقشار مختلف به نحوی ضعیف است انتظار داریم‌ مسئولین فراگیرشدن ویروس کرونا را شفاف سازی کنند و ابهاماتی که برای مردم هست اطلاع رسانی کنند.

عده ای دیگر اظهار دارند متأسفانه الآن شاهد عدم استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی در برخی معابر و مراکز تردد و تجاری توسط مغازه داران هستیم که نشان‌دهنده بی‌توجهی به هشدارها و عدم نظارت بر اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند است.

تصمیماتی که به خاطر مباحث معیشتی و اقتصادی گرفته می‌شود، لازم است، اما در کنار آن القای کاهش خطر ابتلا یا از بین رفتن این ویروس صدمه خواهد زد و این باور را در مردم بیشتر و تشدید می‌کند که بحران خاتمه یافته است و ممکن است در آینده با یک موج جهشی نسبت به ابتلا به این بیماری مواجه شویم؛  

بنابراین تأکید بازرسی در گزارش‌ها و پیشنهاداتش بر مغازه داران باید رعایت فاصله‌گذاری تا قطع زنجیره این بیماری باشد. چرا که اگر این اتفاق نیفتد، حتماً یکی از آسیب‌های طولانی شدن بحران کرونا، ظهور و بروز آسیب‌هایی است که در اوایل بحران وجود نداشت.

در ادامه به سراغ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپلذهاب رفته و مصاحبه ای با وی ترتیب داد:

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپلذهاب گفت: بازدید و نظارت مستمر کارشناسان بهداشت،محیط مرکز بهداشت شهرستان سرپل ذهاب بر مطب ها ،داروخانه ها وکلیه مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی و بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی انجام میشود و گفت جای نگرانی نیست به شهروندان این اطمینان خاطر داده میشود با رعایت کردن مسائل بهداشت فردی و اجتماعی هر چه سریعتر بر روند انتشار این ویروس غلبه خواهد شد.

مازیار طهماسبی تاکید کرد:استفاده از ماسک به تنهایی  نمی‌تواند برای جلوگیری از انتشار سریع ویروس عمل کند و این باید در کنار سایر توصیه‌ها باشد و نکته مهم این است که از تجمع و گردهمایی ها خودداری کنند و پروتکل های بهداشت فردی اجتماعی رعایت کنند.کرونا را فراموش نکنند به سلامتی خود اهمیت دهند، با کادردرمانی همکاری لازم بعمل آوردند.

وی اظهار داشت: با مشارکت و همکاری صددرصد مردم میتوانیم بر این اپیدمی جهانی غلبه کنیم لذا پروتکل های که به مردم توصیه میشود باید جدی گرفته شود.

شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزارتن جمعیت ۴۸کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.