پربازدیدترین ها

کد خبر: 225103 ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

فرماندار سرپلذهاب:

افزایش ۲۰درصدی ساخت بافت روستایی در سرپلذهاب مشکلات کم آبی تشدید کرده است

بازی دراز 1404 :فرماندار سرپلذهاب گفت:افزایش ۲۰درصدی ساخت بافت روستایی در سرپلذهاب مشکلات کم آبی تشدید کرده است.

افزایش ۲۰درصدی ساخت بافت روستایی در سرپلذهاب مشکلات کم آبی تشدید کرده است

 

محبت جمالی نیا در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با مشکلات حوزه آب روستایی سرپلذهاب گفت: ۲۸ مجتمع آبرسانی در ۲۴۰ روستایی بخش مرکزی و قلعه شاهین ظرفیت خوبی در حوزه آب شهرستان به شمار می رود.

وی افزود: منابع آبی سراب گرم،سراب قلعه شاهین،سراب مامیشان،سراب پیران،و چاه ها و برکه های مختلفی نیز انتقال آب در منطقه فعال هستند.

وی بیان کرد: مشکلات عدیده ای در حوزه آبرسانی روستایی بعلت قدیمی بودن تاسیسات و استهلاک و فرسودگی زمان قدیم تاکنون و آسیب های زمان زلزله در خط انتقال آب و زیرساخت وجود دارد.

فرماندار شهرستان ادامه داد: اعتبارات آتیه برای رفع مشکلات و کمبود و رفع نواقص و تقویت زیرساخت ها و تاسیسات تامین خواهد شد و از محل اعتبارات ماده ۱۲ نیزدر حوزه آبفای استان اعتباراتی نیز تاکنون در نظر گرفته شده است.

وی گفت: بیش از ۳ هزار واحد روستایی و شهری فاقد کنتور خانگی هستند که آبفای استان در صورت نصب کنتور و انجام تاسیسات لازم و تقویت ترانس ها و پمپ ها مصارف غیرمتعارف کاهش پیدا خواهد کرد و مشکلات احاطه حوزه آبرسانی روستایی مرتفع خواهد شد.

فرماندار شهرستان اظهار داشت: توسعه بافت روستایی در بازسازی پس از زلزله و ساخت واحدهای مسکونی ۲۰درصد افزایش یافته است و در این راستا نگاه ویژه آبفای استان و استاندار کرمانشاه برای تقویت خطوط اصلی انتقال آب برای روستاهای مرزی سرپلذهاب را نیز می طلبد.