پربازدیدترین ها

کد خبر: 225115 ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

جلسه شورای اداری شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404 : جلسه شورای اداری با حضور امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مدیران شهرستان در محل فرمانداری سرپلذهاب برگزار شد.

جلسه شورای اداری شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

شهریار حیدری در این جلسه اظهار داشت  : تمامی مدیران حوزه اجرایی باید با برنامه ریزی مناسب و با اتحاد وانسجام بایک حرکت منسجم برای ارتقاء ورشد شهرستانهای حوزه انتخابیه تلاش کنیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اذعان داشت : سرپلذهاب دارای پتانسیلهای بسیار خوب در حوزه آبی ، گردشگری ، مرزی و کشاورزی و نیروهای خلاق و توانمند می باشد که باید بابرنامه ریزی مناسب و منسجم از این منابع درجهت ارتقاء و پیشرفت شهرستان بهره برداری کرد.

حیدری خاطرنشان کرد : سرپلذهاب در دوران دفاع مقدس و بازسازی پس از جنگ دچار عقب افتادگی شد و زلزله سال ۱۳۹۶ نیز این شهرستان را به دوران بازسازی بعداز جنگ بازگرداند وبرای پیشرفت آن لازم است که دولت نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته واعتبارات ویژه و مناسبی را برای پیشرفت آن اختصاص دهد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود : با بهره برداری از سدهای در حال ذخیره سازی آب ، سامانه طرح گرمسیری ، بهره برداری از سد منطقه سومار و توزیع عادلانه منابع آبی شاهد پیشرفت و رونق کشاورزی شهرستانهای حوزه انتخابیه خواهیم بود.

 

وی ادامه داد : سد هواسان سرپلذهاب به دلیل عدم تامین اعتبار هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده که با رایزنیهای انجام گرفته در چندروز آینده اعتبار مناسبی به آن تزریق شده و شروع بکار خواهد کرد.

 

حیدری در پایان از اعتماد مردم تشکر کرد و اظهارامیدواری کرد بتواند خدمتگزاری صادق برای مردم حوزه انتخابیه باشد .

محبت جمالی نیا فرماندار سرپلذهاب در این جلسه گفت: در شهرستان سرپلذهاب تاکنون ۱۲نفر ناشی ویروس منحوس کرونا جان خود را از دست دادند و این توجه ویژه مردم مسئولین نسبت به رعایت هرچه بیشتر بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی و عدم تجمعات و گردهمایی ها و فعالیت در اماکن ورزشی و دیگر اماکن پرخطر را نیز می طلبد.

وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان شهرستان به بخش دیالیز اشاره میشود که ۳۵بیمار روزانه دیالیز میشوند و بالغ بر یک میلیون تومان هزینه پزشکی و رفت و آمد و جابجایی متحمل میشوند .

 

فرماندار شهرستان گفت: در حوزه اشتغال از سال ۹۶ تاکنون از محل اعتبارات زلزله برای ۶هزار و ۱۳۵ طرح ،۱۷۵ میلیاردو ۹۱۸ میلیون و ۶۰۰هزار تومان پرداخت شده است و زمینه اشتغال ۶هزار و ۶۷۴ نفر نیز فراهم شده است.

 

جمالی نیا گفت: در حوزه تسهیلات عشایر روستایی ۱۰۹ طرح با اعتبار ۳۴ میلیارد تومان پیش پذیرش شده است که تاکنون بعلت کمبود اعتبارات ۷۲ طرح با اعتبار ۱۲ میلیارد و ۴۱۵ میلیون تومان انجام شده است و زمینه اشتغال ۱۸۰ نفراز ابتدای سال ۹۸ تاکنون فراهم شده است.

 

امام جمعه شهرستان در ادامه این جلسه گفت: کادردرمانی شهرستان سرپلذهاب مجاهدانه پرتلاش مدافع سلامت مردم در مقابله کرونا فعالیت دارند و جای تقدیر دارد.

وی افزود:مشکلات گاز دهستان بشیوه و پاطاق و بخش قلعه شاهین در سرپلذهاب و مشکلات کم آبی روستاهای مرزی بخش مرکزی باید مورد رسیدگی جدی مسئولین قرار گیرد.

 

وی تاکیدکرد: اگر مسئله آب آشامیدنی مردم روستاهای مرزی شهرستان حل نشود باید نگران مسائل امنیتی شویم ، لذا مردم انقلابی و ارزشمند مرزدار این منطقه لایق بهترین خدمات مسئولین هستند.

 

وی گفت: مسئولین انقلابی در عمل پای کار باشند نه شعار، لذا باید مسئولین دغدغه خدمت به مردم را داشته باشند در غیر این صورت ضربه به خون شهدا و مردم زده اند.