پربازدیدترین ها

کد خبر: 225129 ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱

پیگیری یک مشکل مردمی در سرپلذهاب

بازی دراز 1404 :مشکلات حوزه آبرسانی مناطق روستایی به یکی از مطالبات مهم روستانشینان تبدیل شده بود که برگزاری جلسات متعدد و بازدیدهای مختلف مسئولین را به همراه داشت .

پیگیری یک مشکل مردمی در سرپلذهاب

امام جمعه جهادی سرپلذهاب در چندروز گذشته به جد پیگیر مشکلات قطعی آب روستاهای دشت ذهاب و پشت تنگ از توابع بخش مرکزی گردید و باحضور در تعدادی از این روستاها پای درد و دل مردم نشسته و از نزدیک مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد .

حجت الاسلام فاطمی نسب در این بازدید برلزوم رفع مشکلات مردم بعنوان ولی نعمتان اصلی انقلاب تاکید کرد و گفت : مسئولین وظیفه دارند که نیازهای اولیه و ابتدایی مردم خصوصا مرزنشینان را که سالهاست به حراست از مرزها پرداخته و پای انقلاب خود ایستاده اند تامین کنند .

وی افزود : شهرستان از لحاظ منابع آبی مشکل و محدودیتی ندارد و مشکل کم آبی بسیاری از روستاها به علت ایراد در زیرساختها و تاسیسات آبرسانی می باشد که اغلب آنها مستهلک و فرسوده هستند و باید تعویض و تقویت شود.

ایشان در پایاک ایک بازدید از استاندار پرتلاش کرمانشاه درخواست کرد باسفر به شهرستان سرپلذهاب و بررسی مشکلات کم آبی روستاها برنامه ریزط لازم برای رفع این مشکلات را انجام دهند.

 مشکلات قطعط آب در برخی از روستاها همچون روستای حسن سلیمان وارد سه سالگی خود می شود ومردم به این علت در مضیقه بوده و از عملکر دولت و دستگاههای مربوطه ناراضی می باشند .

پیگیریها و درخواست امام ممعه انقلابی شهرستان از استانداری موجب شد که استاندار پرتلاش و جهادی کرمانشاه که در ایام زلزله و دوران بازسازی ثابت کرد رفع مشکلات مردم در اولویت برنامه های ایشان است یک هیئت تخصصی را به سرپرستی مهندس سالاری معاونت عمرانی استانداری به سرپلذهاب اعزام کند .

این هیئت اعزامی باورود به شهرستان در ابتدای امر جلسه ای را باحضور امام جمعه ، فرماندار ، نماینده مردم در مجلس و برخی از مسئولین برگزار کرد.

فرماندار سرپلذهاب دراین جلسه مشکلات مجتمع های آبرسانی روستایی موجود در شهرستان را تشریح کرد .

محبت جمالی نیا گفت : مشکل بیشتر مجتمع های آبرسانی کهنه و فرسوده بودن سیستم های انتقال آب است که هرروز باعث شکستگی لوله ، قطعی آب و تحمبل هزینه میشود و لازم است که این سیستمهای شبکه انتقال آب در یک برنامه بلند مدت یکساله تعویض گردد.

وی همچنین کمبود اعتبار برای آبرسانی به برخی از نقاطی که بعداز زلزله ساخت وساز شده و همچنین تقویت دستگاههای ترانس برق و پمپاژ مجتمع های آبرسانی را ازدیگر مشکلات موجود در آبرسانی عنوان کرد 

فرسوده بودن تاسیسات شبکه های انتقال آب روستاهای شهرستان قریب به ۵۰ سال عمر دارد و امروز به دلیل استهلاک و گذرزمان توانایی آنها برای انتقال آب به مشترکین از بین رفته است .

نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه برلزوم رفع مشکلات مردم خصوصا مشکلات آبرسانی تاکید کرد .

دکتر شهریار حیدری گفت : شبکه های انتقال آب روستایی اغلب فرسوده می باشند وباید با برنامه ریزی مناسب در یک برنامه بلند مدت تعویض و تقویت گردند.

وی همچنین خواستار اجرای یک برنامه کوتاه مدت برای رفع موقت مشکلات انتقال آب و رفع قطعی و افت فشار آب شرب روستائیان در هر سه شهرستان حوزه انتخابیه شد .

منابع آبی شهرستان مشکلی برای تامین آب مردم ندارد اما مشکلات زیرساختی در انتقال آب موجب شده که امروز مشکلات بسیاری در روستاها خصوصا روستاهای محروم و مرزی شهرستان بوجود بیاید که باعث نارضایتی مردم شده است.

معاونت عمرانی استانداری نیز دراین جلسه گفت : رفع مشکلات مهم از برنامه های مهم و اولویت دار استانداری است وامروز دراجرای دستور استاندار با یک تیم تخصصی و کارشناسی برای بررسی مشکلات حوزه آب سرپلذهاب خصوصا مناطق روستایی به این شهرستان سفر کردیم تا ازنزدیک مشکلات را بررسی و برای آن چاره اندیشی شود.

مهندس سالاری افزود : پروژه و طرحهای حوزه آب در بسیاری از نقاط شهرستان در فاز اجرایی است که مدتی بخاطر معضلات اجتماعی کند شده بود اما هم اکنون با قدرت و سرعت مضاعف در حال اجراست و تا شرکت آب و فاضلاب روستایی ظرف مدت یک هفته این پروژه ها را به سرانجام خواهد رساند.

وی تصریح کرد : رفع مشکلات فرسودگی و مستهلک بودن سیستمهای شبکه انتقال آب مجتمع های روستایی و تعویض آنها نیازمند یک برنامه بلند مدت است که برای آن برنامه ریزی خواهدشد ولی رفع موقت مشکلات در یک برنامه کوتاه مدت نیز در دستور کار قرارخواهدگرفت.

امیدواریم تلاش و همت جهادی مسئولین مشکلات حوزه آب شهرستان سرپلذهاب خصوصا مناطق روستایی را مرتفع کند.