پربازدیدترین ها

کد خبر: 225322 ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹

گزارش:

اوج مصرف مشترکین در ساعت پیک مصرف در سرپلذهاب و قطعی های مکرر برق / تلاش چند ساعته نیروهای زحمتکش اداره برق برای وصل مجدد خطوط

بازی دراز 1404:شهرستان گرمسیری سرپلذهاب از آن شهرهای به شمار می رود که تابستان داغ و هوای گرمش روزگار بلندمدت را طاقت فرسا کرده و مردم این منطقه درجه هوای ۵۰ را در پیک ظهر تجربه دارند.

اوج مصرف مشترکین در ساعت پیک مصرف در سرپلذهاب و قطعی های مکرر برق / تلاش چند ساعته نیروهای زحمتکش اداره برق برای وصل مجدد خطوط

 

شهرستان گرمسیری سرپلذهاب از آن شهرهای به شمار می رود که تابستان داغ و هوای گرمش روزگار بلندمدت را طاقت فرسا کرده و مردم این منطقه درجه هوای ۵۰ را در پیک ظهر تجربه دارند.

ازاین رو این موضوع به تبع باعث شده است که مصرف برق برای استفاده از وسایل سرمایشی بیشتر شده و مردم بیشتر در خانه به سر ببرند و افزایش مصرفی این انرژی تولیدی دربردارد.

به دنبال این امر، مصرف بالای برق مشترکین در ساعات پیک مصرف باعث قطعی های مکرر آن در نقاط مختلف شهر میشود .  

و این در حالیست نیروهای زحمتکش اداره برق ۲۴ ساعت در حال خدمات رسانی و رفع خرابی ها و تامین برق هستند همچنان که امروز باتلاش چند ساعته برق خیابان حلوان را که دچار قطعی شده بود وصل کردند .

و اما مهمترین موضوع که می توان در قطعی مکرر برق تاثیر گذاشت مصرف بی رویه مشترکین ازبرق است که با رعایت الگوی مصرف خصوصا در ساعات پیک آن می توانند کمک کنند تا شاهد قطعی برق در شهرستان نباشیم.

عده ای از شهروندان معتقدند باید زیرساخت های تولید برق شهرستان افزایش یابد چون این شهرستان جزء شهرهای گرمسیر استان کرمانشاه به شمار می رود.

برخی دیگر از مردم در گفتگو با خبرنگار ما گفتند: مسئولین استانی و کشوری باید برای تخفیف ویژه قبوض مصرفی برق شهرستان های گرمسیر توجه ویژه ای داشته باشند و تدبیرات لازم بیاندیشند.

خبرنگار ما در ادامه به سراغ رئیس اداره برق شهرستان سرپلذهاب رفته و گفتگویی با وی ترتیب داد.

رئیس اداره برق سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از مردم درخواست می شود در مواقع بروز حادثه و قطعی برق با صبر و شکیبایی تعامل و همکاری لازم با کارکنان اداره برق را به عمل آوردند و با توجه به حجم گسترده حوزه عملیاتی برق شهرستان سعه صدر شهروندان یکی از عوامل پیشرفت در مرتفع ساختن موانع موجود است.

نجفیان، با بیان اینکه هم اکنون در شهرستان سرپل ذهاب ۳۲ هزار مشترک اداره برق هستند، گفت: از این تعداد ۱۵ هزار دارای مجوز هستند و ۱۵ هزار مشترک که واحدهایشان تعمیر و تکمیل شده متأسفانه هنوز برای انشعاب جدید و یا در صورت سالم بودن کنتورهای قبلی و برقراری انشعاب قبلی درخواست مجوز نداده‌اند و به شکل غیرمجاز از برق استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشترکان غیرمجاز نیز جریمه و با آنها برخورد می‌شود، از مشترکان خواست به منظور جلوگیری از خاموشی در طول تابستان، در مصرف برق اهتمام بیشتری داشته باشند و مصرف خود را مدیریت و بهینه کنند.

وی گفت:  مصرف مشترکان برق در سرپل ذهاب به بیش از 50 مگاوات رسیده است که با توجه به فصل تابستان و گرما شاهد مصرف بیش از این نیز خواهیم بود.

شهر ستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰ هزار تن جمعیت و جمعیت و 48کیلو متر مرز مشترک با کشور عراق دارد .