پربازدیدترین ها

کد خبر: 225427 ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷

گزارش:

رهاشدن ساخت بیش از۷۰ واحد از مسکن مهرشهیدشیرودی در سرپلذهاب/ مسئولین نیازهای اولیه مردم را در یابند

بازی دراز 1404:سه بلوک از مسکن مهر شهید شیرودی شهرستان سرپلذهاب پس از زلزله سال ۹۶ هنوز تکمیل نشده و صاحبان آن دچار نگرانی و سردگمی شدند و انتظار دارند مسئولین هرچه سریعتر پیگیر باشند

رهاشدن ساخت بیش از۷۰ واحد از مسکن مهرشهیدشیرودی در سرپلذهاب/ مسئولین نیازهای اولیه مردم را در یابند

صاحبان واحدهای تخریب شده سه بلوک از مسکن مهر شهید شیرودی در شهرستان سرپلذهاب با ابراز گله مندی از روند لاکپشتی ساخت و بازسازی واحدهای مسکونی خود، اظهار داشتند پس از گذشت سه سال از زلزله سال ۹۶ هنوز بلاتکلیف هستند و در کانکس بسر می برند.

در ادامه بیان داشتند: مسئولین شهرستانی که خود شاهد زندگی پرمشقت کانکس نشینان سرپلذهابی هستند باید پیگیر این موضوع باشند،سختی های مردم در گرمای طاقت فرسای تابستان در کانکس نشینی را درک کنند.

عده ای معتقدند که به دست فراموشی سپرده شده اند و می گویند علارغم اینکه تسهیلات بانکی و کمک های بلاعوض به پیمانکار واگذار شده، ساخت واحدهای مسکونی رها شده است و بارها از طریق رسانه ها مطالبات خود را به گوش مسئولین رسانده اند اما به نتیجه نرسیده اند.

خبرنگار ما در ادامه به سراغ فرماندار سرپلذهاب رفته و پیگیر این موضوع شد:

محبت جمالی نیا در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: مساکین مهر شهید شیرودی با ۵۰۴ واحدمسکونی، در شهرستان سرپلذهاب در زلزله ۷وسه دهم ریشتری آبان ماه سال ۹۶ دچار خسارات جدی شد که سه بلوک در مجموع ۷۲ واحد آن بصورت کامل تخریب شد .

وی افزود : مراحل بازسازی و مقاوم سازی واحدهای آسیب دیده به پایان رسیده و تحویل صاحبان داده شده است و روند بازسازی سه بلوک تخریب شده نیز تا مرحله ساخت ستون ها و سازه ها پیش رفته و بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

فرماندار شهرستان ادامه داد: برای تکمیل و اتمام این واحدها از محل اعتبارات ماده ۱۲ اعتباری بصورت اوراق بهادار اخذ شده و در مرحله انجام تشریفات توزیع و واگذاری و مناقصه توسط مسکن و شهرسازی به پیمانکار است که امید است با تسریع در این روند، تا پایان سال جاری ساخت سه بلوک باقیمانده از مسکن مهرشهید شیرودی به پایان برسد و تحویل صاحبان گردد.

شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزارتن جمعیت و ۴۸کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.