پربازدیدترین ها

کد خبر: 225441 ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸

گزارش:

جمع آوری نخاله های ساختمانی از مهمترین مطالبات مردم از شهرداری سرپلذهاب/آثار زلزله سیمای شهر را خدشه دار کرده است

بازی دراز 1404:این روزها جمع آوری نخاله های ساختمانی از مهمترین مطالبات مردم از شهرداری سرپلذهاب است و حجم بالای دپو نخاله ها آثار زلزله سیمای شهر را خدشه دار کرده است.

جمع آوری نخاله های ساختمانی از مهمترین مطالبات مردم از شهرداری سرپلذهاب/آثار زلزله سیمای شهر را خدشه دار کرده است

 

بخش قابل توجهی از نخاله‌های ساختمانی بعد از زمین لرزه شهرستان سرپلذهاب نیز با بیل و تجهیزات ابتدایی جمع آوری شد و اما حجم بالای این آوارها باعث شده پس از گذشت قریب به۳ سال از زلزله کماکان نخاله های ساختمانی در کوچه و معابر به چشم آید و این سیمای شهر را خدشه دار کرده است.  

با گذشت قریب به ۳ سال از سرپلذهاب، هنوز برخی محلات زلزله زده با معضل نخاله‌های ساختمانی مواجه‌اند و اگرچه مراکزی برای دپو نخاله‌های ساختمانی در نظر گرفته شده، اما هنوز هم برخی افراد نخاله‌های ساختمانی خود را به صورت غیرمجاز کنار جاده‌ها و معابر عمومی و کوچه ها می‌کنند.

سرپل ذهاب به عنوان اصلی‌ترین شهرستان زلزله زده بیشترین حجم نخاله‌های ساختمانی را در خود دارد که هنوز پس از گذشت سه سال آنطور که باید مدیریت نشده است.  

دپو نخاله‌های ساختمانی در معابر و محلات مختلف از شهر علاوه بر آلودگی منظر شهری، مشکلات بهداشتی را نیز به همراه دارد. دپو نخاله‌های ساختمانی در این مناطق می‌تواند منشأ تکثیر و ازدیاد انواع حشرات و حیوانات جونده باشد که عوامل اصلی بیماری‌هایی مانند سالک و… هستند.

عده از همشهریان مدعی هستند شهرداری بصورت روزانه اقدام به جمع آوری زباله ها و نخاله های ساختمانی ناشی از زلزله نمی کنند و با این وضعیت بیماری کرونا دغدغه حفظ سلامتی مردم را دوچندان کرده است.

برخی نیز در گفتگو با خبرنگار ما می گویند: در کوچه ها و معابر عمومی که حق استفاده عموم مردم است عده ای اقدام به جمع آوری نخاله های واحدهای تخریبی خود کرده و اهرم قانونی بااین تخلف برخورد نمیکنند.

به دنبال این موضوع خبرنگار ما به سراغ شهردار سرپلذهاب رفته و گفتگویی با وی ترتیب داد:

صابر حیدری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: نیرو‌های خدمات شهری به صورت گروهی و در قالب ۳ اکیپ به محلات تقسیم شده و اقدام به جمع آوری زباله می‌کنند.

شهردار سرپل ذهاب با تاکید بر اینکه سطل‌های زباله در تمام‌نقاط شهر به طور روزانه تخلیه می‌شود اذعان کرد: نیرو‌های خدمات شهری روزانه سطل‌های زباله را تخلیه کرده و این طور نیست که سطل‌های زباله تخلیه نشوند و شبانه آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

وی گفت: بعد از زلزله آمار حجم نخاله ها در سطح شهر بالا رفته و شبانه روز کارگران خدمات شهری در حال جمع آوری هستند و همشهریان نیز برای سهولت کار و تسریع در انتقال درخواست خود می توانند با شماره ۰۹۱۸۹۳۵۱۸۳۹ تماس حاصل نموده و یا از طریق برنامه تلگرام شهرداری را از وضعیت کنونی محل خود که نیاز به حضور خدمات شهری دارند ، مطلع گردانند.

لازم‌به ذکراست، زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد.

شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزارتن جمعیت و ۴۸کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.