آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 225442 ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸

فرماندار سرپلذهاب:

تشریح وضعیت بازسازی و مقاوم سازی در بخش بهداشت ودرمان ناشی از خسارات زلزله

بازی دراز 1404:فرماندار سرپلذهاب به تشریح پیشرفت فیزیکی بازسازی و مقاوم سازی در بخش بهداشت ودرمان ناشی از خسارات زلزله پرداخت.

تشریح وضعیت بازسازی و مقاوم سازی در بخش بهداشت ودرمان ناشی از خسارات زلزله

 

محبت جمالی نیا در گفتگو با خبرنگار ما به خسارات زلزله در بخش بهداشت ودرمان اشاره کرد و اظهارداشت : در زلزله کرمانشاه بیش از 50 واحد خانه بهداشت آسیب دید که با تلاش دولت و همت خیرین و تزریق ٩٠٠ میلیارد ریال اعتبار دولتی بیش از ٢٠ خانه بهداشت در روستاهای شهرستان ساخته شده و به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد : بیمارستان شهداء شهرستان نیز در زلزله آسیب دید که محل بیمارستان به سرعت به مکان دیگری انتقال یافته و خدمات درمانی به زلزله زدگان ارائه گردید و تعمیرات ساختمان بیمارستان نیز آغاز شد که با اعتبار ٢٠٠ میلیارد ریال اتمام یافته و به بهره برداری رسید .

جمالی نیا تصریح کرد : کار ساخت فازدوم بیمارستان نیز باهمت خیرین وارد فاز اجرایی شد و ٤٠٠ میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده و هم اکنون با ٥٠ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام میباشد.

لازم‌به ذکراست، زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد.

شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزارتن جمعیت و ۴۸کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.