آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 225454 ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸

نماینده مجلس خبرداد:

بررسی پیشنهاد اصلاح و تجدید نظر در اجرای طرح سامانه گرمسیری با حضور یک تیم تخصصی در منطقه

بازی دراز1404:نماینده مردم شهرستانهای قصرشیرین ،سرپل ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی از بررسی پیشنهاد اصلاح و تجدید نظر در اجرای طرح سامانه گرمسیری و تخصیص منابع آبی آن در هفته جاری با اعزام یک تیم تخصصی به منطقه خبر داد.

بررسی پیشنهاد اصلاح و تجدید نظر در اجرای طرح سامانه گرمسیری با حضور یک تیم تخصصی در منطقه

 

دکتر شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: اصلاح و تجدید نظر در تخصیص منابع آبی طرح سامانه گرمسیری یکی از مطالبات مهم مردم و مشکلات موجود در حوزه کشاورزی و پیشرفت منطقه می باشد.

وی افزود:  این مشکل از طریق مطرح و در کارگروه تخصصی سامانه گرمسیری با ارائه ادله کارشناسی و تخصصی پیگیری در دید و مقرر شد که یک تیم تخصصی از مزارت نیرو در اواخر هفته جاری برای بررسی اصلاح و تجدید نظر در تخصیص منابع آبی این طرح وارد منطقه شود.

‏وی تاکید کرد : سامانه گرمسیری یک طرح مهم و بزرگ است که باعث پیشرفت و آبادانی منطقه خواهد شد و لذا باید تلاش شود که به صورت یکسان و بدون تبعیض از منافع آن برای اراضی کشاورزی بیشتری در منطقه استفاده شود.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این هیئت تخصصی وزارت نیرو برای بررسی مشکلات و نارسایی‌های طرح سامانه گرمسیری، اصلاح و بهینه سازی مسیر این سامانه با هدف پوشش اراضی کشاورزی جا مانده از طرح و ایجاد تغییرات لازم در میزان تخصیص منابع آبی با توجه به پتانسیل های کشاورزی منطقه به شهرستان سرپلذهاب سفر خواهد کرد که امیدواریم با یک بررسی دقیق و برنامه ریزی مناسب مطالبات بحق مردم تحقق یابد.