پربازدیدترین ها

کد خبر: 225469 ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

بهره برداری از 13هزار هکتار از اراضی پایاب سدها در غرب کرمانشاه ظرف دو ماه آینده

بازی دراز 1404:نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۳ هزار هکتار از اراضی پایاب سدها در شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب ظرف ۲ ماه آینده به بهره‌بردای می‌رسد.

بهره برداری از 13هزار هکتار از اراضی پایاب سدها در غرب کرمانشاه ظرف دو ماه آینده

 

 دکتر شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:  اراضی شهرستان سرپلذهاب با بهره برداری از سامانه بزرگ آبیاری گرمسیری می تواند تحول عظیمی در توسعه منطقه و ایجاد صنایع تبدیلی ایجاد کند.

وی افزود:همچنین توسعه زیرساخت های جاده ای، کشاورزی و بهره برداری از آب های جاری و سامانه گرمسیری می تواند منجر به بهبود زندگی مردم شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی مبادلات مرزی برای مرزنشینان و سوخت مرزنشینان موضوع مهمی است که در شهرستان های حوزه انتخابیه نقش بسزایی دارد، اما تاکنون تحت تاثیر بخشنامه ها و آیینها نامه ها اجرایی نشده و لذا پیگیر این موضوع خواهم شد.

وی اظهار داشت: در مسیر سامانه گرمسیری هفت هزار و ۵۷۷ هکتار از زمین های درجه یک و ۲ کشاورزی جا مانده و سامانه در یک چارچوب برای ایجاد سدهای مختلف در مسیر و آبگیری سدها و توزیع در قالب کانال های اصلی و فرعی قابل بهره برداری است و بدون ایجاد سد بهره برداری ممکن نیست، از این رو درخواست کردیم که سد هواسان زودتر عملیات احداث آن شروع شود تا ظرف ۲ سال آینده به آبگیری برسد که از محل این سد چهار هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی سرقلعه و دشت ذهاب از نعمت آب بهره مند شود.  

وی در رابطه با منطقه آزاد قصرشیرین هم گفت: این طرح به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع شده که با اعضای مجمع رایزنی کردیم که قرار است با نظر مساعد در مجمع تعیین تکلیف شود که در این خصوص نیز هفته آینده مجمع نمایندگان با رییس مجمع جلسه ای داشته باشیم و پیشنهاد دادیم مناطق هشت گانه را منفک کرده و بررسی کنند چون اگر جدا مطرح شود قابل توجیه و امکان پذیر است.  

نماینده مردم قصرشیرین در خانه ملت اضافه کرد: در بحث منطقه ویژه قصرشیرین انتقاد شدیدی به سازمان همیاری داشتیم چون باید زمین آماده برای واگذاری به سرمایه گذار داشته باشد و مساحت این منطقه ویژه یک هزار و ۴۵ هکتار مساحت است که هنوز در مرحله تملک اراضی باقی مانده و باید تسطیح شود.