پربازدیدترین ها

کد خبر: 225582 ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

‍ فرماندار شهرستان سرپل ذهاب:

سرپلذهاب دارای ظرفیت و پتانسیلهای مناسبی در حوزه گردشگری است / لزوم برنامه ریزی مناسب برای استفاده از آثار تاریخی در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان

بازی دراز 1404:فرماندار سرپلذهاب گفت : سرپلذهاب دارای ظرفیت و پتانسیلهای مناسبی در حوزه گردشگری است که باید با یک برنامه ریزی مناسب از این پتانسیلها در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان استفاده شود .

سرپلذهاب دارای ظرفیت و پتانسیلهای مناسبی در حوزه گردشگری است / لزوم برنامه ریزی مناسب برای استفاده از آثار تاریخی در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان

محبت جمالی نیا در حاشیه آغاز کار باستان شناسی اثر تاریخی زیج منیژه روستای انزل به خبرنگار ما گفت : سرپلذهاب دارای ظرفیت و پتانسیلهای بسیاری درحوزه بوم گردی ، تاریخی و گردشگری و میراث فرهنگی است که باید با برنامه ریزی درست از این پتانسیلها استفاده و بهره برداری شود .

وی افزود : زیرساختهای لازم و ساماندهی ابنیه و آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان برای جذب توریست و گردشگر باید فراهم شود.

فرماندار شهرستان تصریح کرد : رایزنیهای مختلف برای عینیت بخشیدن به موضوعات مربوط به ساماندهی آثار تاریخی برای توسعه و پیشرفت شهرستان انجام گرفته و روند احیا و مرمت ومطالعه بیشتر آثار تاریخی سرپلذهاب با نگاه مثبت مسئولین میراث فرهنگی کشور و استان در دستورکار قرار گرفته است.

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهارداشت : اثر تاریخی زیج منیژه در روستای انزل بخش قلعه شاهین که با بررسی های اولیه متعلق بهاواخر دوره ساسانی و اوایل دوره اسلامی است درحال مطالعه بیشترو آغاز اقدامات باستانشناسی برای احیا و مرمت باهدف رفاه مردم و جذب بیشتر گردشگران ودرنهایت توسعه شهرستان می باشد .

محبت جمالی نیا افزود : سرپلذهاب آثار تاریخی بسیاری دارد و قدیمی ترین اثر سنگ نوشته جهان و هشتمین شهر قدیمی جهان از عناوین این شهرتاریخی است که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و تامین اعتبارات لازم یک مجموعه تاریخی و فرهنگی و گردشگری را برای آیندگان فراهم کنیم .