پربازدیدترین ها

کد خبر: 225594 ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴

امام جمعه شهرستان سرپلذهاب:

نمازجمعه پایگاه مهم دفاع از اسلام و انقلاب است / باتلاش کادر بهداشتی کشور بیماری کرونا کنترل و مدیریت شده است / لزوم رفع مشکلات کم آبی مناطق روستایی شهرستان

بازی دراز 1404 : امام جمعه شهرستان سرپلذهاب گفت : نماز جمعه پایگاه مهم و اثرگذار دفاع از اسلام و انقلاب است که بعد از یک وقفه کوتاه با تلاش کادر بهداشتی ودرمانی کشور و کنترل بیماری کرونا توفیق برگزاری آن حاصل شده است .

نمازجمعه پایگاه مهم دفاع از اسلام و انقلاب است / باتلاش کادر بهداشتی کشور بیماری کرونا کنترل و مدیریت شده است / لزوم رفع مشکلات کم آبی مناطق روستایی شهرستان

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت: نماز جمعه پایگاه مهم و اثر گذار در جهت دفاع از اسلام و انقلاب و ترویج فضائل و ارزش‌های اسلامی و انسانی می باشد.

ایشان بااشاره به برگزاری نمازجمعه شهرستان بعداز چندین هفته افزود : برگزاری نماز جمعه بعد از یک وقفه کوتاه مدت توفیقی است که باید برای آن شکرگزار خداوند بوده و از مجاهدت مدافعان سلامت و کادر بهداشتی و درمانی کشور تقدیر و تشکر کرد .

وی تصریح کرد : تلاش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان کشور در مدت ۶ ماه گذشته بسیار اثربخش بوده و توفیقات خوب و مناسبی را در کنترل و مدیریت و حتی درمان بیماری منحوس کرونا برای کشور به دست آورده است .

خطیب جمعه شهرستان در ادامه اذعان داشت: بیماری کرونا همه ابعاد زندگی بشر از جمله آداب و رسوم دینی فرهنگی و اجتماعی را فرا گرفته و پس از گذراندن ماه رمضانی متفاوت امسال محرم و عاشورای متفاوتی را نیز تجربه خواهیم کرد.

فاطمی نسب ادامه داد : با توجه به فرارسیدن ماه محرم و شیوع این ویروس منحوس در سراسر کشور قطعاً محدودیت‌هایی در برگزاری عزاداری ها وجود خواهد داشت و لازم است که مسئولین هیئات مذهبی و مسئولین فرهنگی شهرستان برنامه‌ریزی‌های مناسبی را بر مبنای پروتکل های بهداشتی ابلاغی انجام دهند.

ایشان در ادامه با اشاره به بهره‌برداری از طرح عظیم توسعه منابع آب و خاک در نواحی مرزی اظهار داشت: طرح عظیم توسعه منابع آب و خاک در نواحی مرزی با حضور مسئولین کشوری و لشکری به بهره برداری رسید و حدود ۱۳ هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش این سامانه آبیاری قرار گرفت که بزرگترین هدیه نظام به کشاورزان و مرز داران عزیز است.

وی افزود : بخشی از زمینهای کشاورزی منطقه از این طرح بزرگ جامانده است که این اراضی کشاورزی  نیز قطعا با همت مسئولین و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

امام جمعه شهرستان بااشاره به مشکلات کم‌آبی و بی‌آبی مناطق روستایی اظهارداشت :مشکلات کم‌آبی و بی‌آبی بعضی از روستاهای منطقه باید به صورت جدی مورد توجه و پیگیری مسئولین امر قرار گرفته و مردم بتوانند با رفع این مشکلات به راحتی از نعمت آب شرب بهره‌مند شوند.

فاطمی نسب درادامه به سالروز ورود آزادگان به کشور اشاره کرد و گفت : ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹ سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور می باشد که بعداز سالها تحمل رنج و سختی اسارت در زندانهای بعثی سرافراز به میهن اسلامی بازگشتند.

وی افزود : آزادگان سند مظلومیت و افتخار ملت بزرگ ایران اسلامی می باشند که در دوران سخت اسارت از عهد و پیمان خود باانقلاب و اسلام و امام راحل عبور نکرده و باافتخار به کشور قدم نهادند.

امام جمعه شهرستان در خطبه اول نیز به واقعی مباهله اشاره کرد و گفت :واقعه مباهله موجب ظهور حقانیت اسلام در برابر مسیحیت و سایر ادیان و اثبات فضیلتی عظیم برای امیرالمومنین علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا (س) و حسنین علیه السلام بوده و بر امامت امیرالمومنین (ع) بعداز پیامبر خاتم و مقام و منزلت ایشان نزد رسول خدا دلالت دارد.