پربازدیدترین ها

کد خبر: 225683 ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴

نماینده مردم سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی:

مرز تیله کوه نقش مهمی در رونق اقتصادی و رفع مشکلات اشتغال منطقه دارد / تمام زیرساختها آماده بازگشایی مرز تیله کوه است

بازی دراز 1404:نماینده مردم شهرستانهای قصرشیرین،سرپلذهاب و گیلانغرب درمجلس شورای اسلامی گفت : مرز تیله کوه نقش مهمی در رونق اقتصادی و رفع مشکلات اشتغال منطقه دارد لذا تمام زیرساختها آماده بازگشایی این مرز می باشد .

مرز تیله کوه نقش مهمی در رونق اقتصادی و رفع مشکلات اشتغال منطقه دارد / تمام زیرساختها آماده بازگشایی مرز تیله کوه است

 

دکتر شهریار حیدری در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : راه اندازی تجارت و بازرگانی در مرز تیله کوه در طول یکماه گذشته با برگزاری جلسات دو طرفه پیگیری شده است.

وی افزود : اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و ایجاد زیرساختهای لازم و ایجاد گمرک در این منطقه مرزی  

توافقات دوطرفه نیز انجام شده است تا از ظرفیت این مرز استراتژیک و منحصر به فرد بهترین بهره برداری را به نفع مردم هردوکشور انجام گیرد.

مرز تیله کوه در رفع مشکلات اشتغال جوانان بسیار موثر خواهد بود که امیدواریم با بازگشایی این مرز هردوکشورایران و عراق از منافع آن بهره مند شوند.

فرماندار سرپلذهاب نیز در ادامه اظهارداشت : امکانات و زیرساختهای لازم در مرز تیله کوه فراهم شده است تا مبادلات تجاری و بازرگانی دراین مرز با اقلیم کردستان عراق صورت گیرد.

محبت جمالی نیا افزود : همت مسئولین حکومت اقلیم کردستان عراق نیز به سمت بازگشایی این مرز می باشد که امیدواریم در آینده نزدیک هردوکشور بتوانند از عواید آن بهره مند شوند .

وی تصریح کرد : مرز تیله کوه در رونق اشتغال و اقتصاد هردوکشور بسیار تاثیرگذارخواهد بود .

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد : پتانسیلهای مرز تیله کوه همچون جاده دسترسی ، تسهیل مبادلات تجاری و فاصله مناسب مرز تا مناطق شهری برای هردوکشور حائز اهمیت است .

جمالی نیا تاکید کرد : ما آمادگی این را داریم که در صورت موافقت اقلیم کردستان عراق فعالیتهای تجاری این مرز را آغاز کنیم تا هردوکشور بتوانند از مزایای آن استفاده کنند .

نماینده اداره کل اتحاد میهنی اقلیم کردستان عراق در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : امروز سفری به شهرستان سرپلذهاب در مرز تیله کوه داشتیم تا راه اندازی فعالیتهای تجاری و بازرگانی را دراین نقطه مرزی مورد بررسی قراردهیم.

طاهر حمه صالح افزود : مرزهای تیله کوه و پرویزخان که با اقلیم کردستان عراق ارتباط دارند در بخش بازرگانی و اقتصاد فرصتهای بسیار خوبی برای روابط تجاری دو کشور هستند .

وی تصریح کرد : مکاتبه رسمی استاندار کرمانشاه به اقلیم کردستان عراق ارسال شده و اقلیم نیز متعاقبا برای آغاز روابط اقتصادی تلاش خواهد کرد .

حمه صالح درپایان افزود : مرز تیله کوه ظرفیتهای بسیاری دارد که امیدواریم با تلاش مسئولین دوکشور هرچه سریعتر مردم استان کرمانساه و طرپلذهاب و اقلیم کردستان عراق از منافع آن بهره مند شوند .