پربازدیدترین ها

کد خبر: 225685 ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴

یادداشت:

اقامه عزای حسینی در پنجمین شب از ایام محرم در سرپلذهاب

بازی دراز 1404:این شب ها عزای حسینی با حس و حال و انده خاصی در کوچه پس کوچه های شهرستان سرپلذهاب با حضور هیئت های مذهبی برگزار است.

اقامه عزای حسینی در پنجمین شب از ایام محرم در سرپلذهاب

 

این شب ها در جای جای از شهرستان سرپلذهاب عزاداری و سوگواری ایام محرم الحرام و شهادت سید سالار الشهدا حضرت اباعبدالله الحسین.ع. با رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و توصیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور هیئت های مذهبی شهرستان در حال برگزاریست.

از پیرغلامان تا نسل های جوان ، زن و مرد با سیاه پوش کردن محله و برافراشته کردن اعلم عزای حسین مجالس عزاداری پرشورتر از سالهای گذشته برگزار می کنند و این نهضت حسینی را زنده نگه داشته و نمی گذارند به بهانه کرونا مجالس سوگواری تعطیل شود.

محرم در واقع بازسازی و یادآوری واقعه خونین کربلاست و پرشورترین سوگواری‌های این ایام از یکم تا عاشورای محرم و اربعین امام حسین(ع) و یارانش است که نشانه علاقه و ارادات و اشتیاق مردم این خطه به سرور و سالار شهیدان است.

مراسم سوگواری ماه محرم درسرپلذهاب همچون سایرنقاط کشوربا آداب و مراسم خاصی همراه است و عاشقان خاندان عصمت و طهارت از اولین شب محرم با حضوردرهیئت ها در نقاط مختلف شهرستان پای منبرها، سخنرانی ها و برپایی مجالس سوگواری و عزاداری حضوری چشمگیر دارند.

حس و حال محرم و عزای حسین.ع. در کوچه پس کوچه های این شهرپیچیده و هیئت های‌عزاداری از کوچک و بزرگ در تکاپوی برگزاری مراسم در تکایا و حسینیه های خود هستند.

شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق دارد.