پربازدیدترین ها

کد خبر: 225725 ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰

گزارش:

رنج روستاییان سرپلذهابی از نبود گاز/ وقتی زندگی سخت تر می شود

بازی دراز 1404:کمبود گاز مایع در برخی از روستاهای شهرستان سرپلذهاب مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است‌.

رنج روستاییان سرپلذهابی از نبود گاز/ وقتی زندگی سخت تر می شود

کپسول گاز مایع ال پی جی در سرپلذهاب همچنان مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از مناطق روستایی که از نعمت گاز خانگی محروم هستند از گاز مایع استفاده می کنند.

سرپلذهاب دارای دو مرکز عرضه گاز مایع است که با تانکر حمل مخصوص انبار آن تغذیه شده و با کپسولهای مختلف به مردم عرضه می شود.

این مراکز در طول سال چندین بار به علت نبودن  و شارژ نشدن گاز نمی توانند خدمات مورد نظر را به مردم ارائه دهند و کمبود گاز مایع اتفاق می افتد.

این کمبود در فصول سرد سال اتفاق می افتد ولی امسال این شهرستان در اواسط تابستان با این پدیده مواجه و باعث عدم رضایت مردم شده است.

این پدیده اغلب در فصول سرد سال اتفاق می افتد ولی امسال شهرستان در اواسط تابستان با این پدیده مواجه و باعث عدم رضایت مردم شده است یکی از روستانشینان سرپلذهابی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز گفت : گاز مایع در سرپلذهاب اصلا پیدا نمیشود وما مجبوریم برای تهیه گاز مورد استفاده به شهرستانهای همجوار رفته و هزینه زیادی را متحمل شویم .

عده ای از مردم روستاهای سرپلذهاب نیز گفتند: کپسول گاز در شهرستان خصوصا در مناطق روستایی با کمبود مواجه است و با توجه به عدم تکمیل پروژه گازرسانی در منطقه بشیوه و پاطاق ما همچنان از کپسول گاز استفاده می کنیم؛ در این فصل از سال که تاکنون سابقه کمبود گاز نداشته متاسفانه کپسول گاز وجود ندارد و مجبوریم با قیمت زیاد از شهرستانهای همجوار گاز لازم را تهیه کنیم.

مطالبات روستانشینان که متاسفانه از گازکشی محروم هستند این است که مسئولین به این مناطق توجه ویژه داشته باشند و به این روستاها که مرز نشین هستند برای دفاع از وطن هشت سال جلوی خمپاره و گلوله های دشمن ایستادگی کردند توجه ویژه کنند چرا که لیاقت این مردم شهیدپرور ارائه خدمات و فراهم کردن رفاه حال آنان است.

 

محبت جمالی نیا فرماندار سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار بازی دراز گفت: مصرف بی رویه گاز مایع توسط فروشندگان LPG در سطح شهرستان برای مصارف غیر خانگی بی تاثیر بر کمبود گاز مایع خانگی نیست.

وی افزود: اداره صنعت ،معدن و تجارت تا برگشت تعادل نیاز مصرف خانگی به گاز مایع موظف است بر نمایندگی های تهیه و فروش گاز نظارت و کنترل جدی کند.

این مسئول بیان داشت: برابر با پیگیری های بعمل آمده مدیر عامل مرکز پخش فرآوردهای نفتی استان برای حل کمبود گاز مایع قول مساعد داد که مشکل و تامین نیازمندی گاز مایع خانگی در شهرستان سرپل ذهاب ظرف ۲۴ ساعت آیند حل شود.

جمالی نیا در ادامه تاکید کرد: تا برگشت تعادل نیازمندی مصارف خانگی روستایی به گاز مایع هیچ کدام از نمایندگی های تامین و فروش گاز مایع حق فروش کپسول گاز را به جایگاه های سوخت LPG در شهرستان ندارند و در صورت تخلف اداره صنعت ، معدن و تجارت موظف است ضمن برخورد با ایجاد گشت های نظارتی و حضور در محل پخش و فروش تا برقراری تعادل در تامین گاز مایع برنامه ریزی و اقدام کند.

مردم گرانفروشی را گزارش دهند

بهرامی نماینده اداره  تعزیرات حکومتی شهرستان سرپلذهاب نیز در گفتگو با خبرنگار بازی دراز گفت: قیمت هر کپسول گاز مایع خانگی ۹۷۰۰ تومان و هرگونه گرانفروشی در عرضه کپسولهای گاز مایع ممنوع است.

وی افزود : مردم شهرستان هرگونه گرانفروشی را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ گزارش کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شده و با متخلفین به شدت برخورد شود.

نماینده اداره  تعزیرات حکومتی شهرستان سرپلذهاب بیان داشت: در راستای نظم دهی و انسجام بیشتر به فرایند تنظیم بازار، اصلاح نظام توزیع و نظارت بر واحدهای توزیعی، تولیدی و خدماتی، بازرسی های مستمر توسط اکیپ‌های بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی در سطح بازار شهرستان صورت می‌گیرد.

امیدواریم با نگاه دقیق و نظارت بیشتر در حوزه مصرف گاز مایع از بروز اینگونه مشکلات که باعث سختی و مشقت برای روستائیان فاقد گاز طبیعی میشود جلوگیری شود.

 شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه با ۲۲۴روستا دارای بیش از ۹۰هزارتن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.