پربازدیدترین ها

کد خبر: 225784 ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹

اعتبارات لازم برای تکمیل بازسازی در شهرستان سرپلذهاب اختصاص خواهد یافت / اختصاص زمین برای مستاجرین زلزله زده تخریبی شهرستان

بازی دراز 1404 :استاندار کرمانشاه گفت : اعتبارات لازم برای تکمیل بازسازی در شهرستان سرپلذهاب از محل اعتبارات زلزله اختصاص خواهد یافت .

اعتبارات لازم برای تکمیل بازسازی در شهرستان سرپلذهاب اختصاص خواهد یافت / اختصاص زمین برای مستاجرین زلزله زده تخریبی شهرستان

مهندس بازوند در جلسه برنامه ریزی بازسازی شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب اظهارداشت :در چندسال گذشته به دنبال تکمیل ساخت و ساز واحدهای مسکونی و سرو سامان گرفتن زلزله زدگان بوده ایم که بخش بسیاری از آن انجام گرفته است .

وی افزود : گرانی مصالح باعث شد که زلزله زدگان خصوصا در قسمت شهری با مشکلات کمبود اعتبار موجه شوند که یک تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی برای آنها درنظر گرفته شده است .

ایشان مشکلات استعلامات بانکی را سرراه دریافت این تسهیلات برشمرد و اذعان داشت : در تلاش هستیم که در تفاهم نامه ای با بانک مرکزی این محدودیت استعلامات بانکی را برای مردم برداشته تا بتوانند ازاین تسهیلات بانکی استفاده کنند  .

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد : تکمیل بازسازی ساختمانهای اداری شهرستان که ۳۶ واحد اداری می باشند تقریبا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که بایدبرای تکمیل ۵۰ درصد باقیمانده را تامین اعتبار صورت گیرد لذا از محل اعتبارات زلزله که در سالجاری ۲هزار و ۵۰۰میلیارد ریال به استان اختصاص یافته برای تکمیل بازسازی این ادارات اعتبارات لازم تخصیص خواهدیافت .

بازوند تصریح کرد : شهرداری هم برای تکمیل زیرساختهای شهری برآورد ۳۶۰ میلیارد ریالی داشته که با کارکارشناسی اعتبار لازم برای شهرداری تخصیص خواهد یافت .

ایشان درادامه به بازگشایی بازارچه تیله کو اشاره کرد وگفت : بازدید میدانی از این بازارچه مرزی صورت گرفت که برای تکمیل زیرساختهای آن ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز می باشد .

استاندار کرمانشاه اذعان داشت : مستاجرین زلزله زده تخریبی کانکس نشین در شهر سرپلذهاب ۸۱ خانوار هستند که از زمینهای دولتی شناسایی شده به مقدار ۲۵۰ قطعه برای این عزیزان در قالب طرح ملی اختصاص خواهد یافت .

فرماندار سرپل ذهاب در ادامه این جلسه اظهار داشت: بازسازی شهر زلزله زده سرپل ذهاب فقط با یک مدیریت میدانی جهادی و انقلابی امکانپذیر بود که با حضور استاندار پرتلاش و مسئولین دلسوز و مردم پای کار انجام گرفت.

جمالی نیا افزود خدمات رسانی به مردم زلزله زده از مراحل آواربرداری و انتقال مصدومین تا مراحل ساخت و ساز و ایجاد زیرساخت های لازم تا به امروز با تلاش جهادی دنبال شده و همچنان ادامه دارد .

ایشان با بیان اینکه از تهدید زلزله برای شهرستان در بسیاری از بخش ها فرصت سازی شد اذعان داشت: رشد ۲۰ درصدی ساخت واحدهای مسکونی روستایی افزایش تعداد طبقات واحدهای مسکونی شهری افزایش بیش از ۷۰۰۰ واحد مسکونی شهری و ساخت بیش از ۵۹ واحد آموزشی فرهنگی و ورزشی در شهرستان سرپل ذهاب تنها بخشی از فرصت سازی انجام شده از تحلیل زلزله می باشد.

وی درادامه بااشاره به مشکلات شهرستان اظهارداشت : مشکلات اقساط بانکی زلزله زدگان باتوجه به پایان یافتن مدت ۲ساله امهال تسهیلات برای مردم مشکلاتی را بوجود آورده که عدم استفاده از تسهیلات تکمیلی ساخت اختصاص یافته بنیاد مستضعفان برای یک هزار و ۶۶۳ واحد مسکونی تخریبی یکی از ایک مشکلات است .

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد : عدم وجود ساختمان انتقال خون برای خونگیری در سرپلذهاب که مرکزیت ۴ شهرستان همجوار و غربی استان را دارد از دیگر مشکلات شهرستان است که باتوجه به تامین زمین لازم نیازمند تامین اعتبار ساخت می باشد.

جمالی نیا اذعان کرد : ساختمانهای اداری ، مراکز علمی جهاد کشاورزی ، کتابخانه های عمومی ودر مجموع ۲۸ واحد اداری آسیب دیده و تخریبی برای تکمیل بازسازی خود به اعتباری بالغ بر ۵۷۰ میلیارد ریال نیازمند می باشند .

ایشان درادامه به مشکلات راههای اصلی و فرعی شهرستان اشاره کرد و گفت : اصلاح و روکش آسفالت راههای اصلی شهرستان به طول ۸۹ کیلومتر نیازمند ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار است که در جریان بازسازی شهرستان دچار آسیب شده اند.

فرماندار شهرستان همچنین به مشکلات حوزه آبرسانی شهرستان اشاره کرد و گفت : ترمیم و تعویض شبکه آبرسانی روستایی در مجتمع های سرقلعه و جگیران ، تپانی ، قلعه شاهین و دشت ذهاب نیازمند تامین اعتبار۳۸۰ میلیارد ریالی است که مشکلات روستائیان حل شود.

جمالی نیا در پایان به اعتبارات لازم برای تکمیل زیرساختهای بازارچه مرزی تیله کو ، ساماندهی میراث فرهنگی و ساخت ۸ دیوار حائل شهرستان نیز اشاره کرد .