پربازدیدترین ها

کد خبر: 225808 ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴

با حضور مسئولین برگزار شد:

جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان سرپلذهاب

بازی دراز 1404:جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور امام جمعه ، فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان سرپل ذهاب در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان سرپلذهاب

محبت جمالی نیا فرماندار سرپلذهاب در این جلسه گفت: امروزه قداست و طهارت بسیج مرهون ایثار و شهادت طلبگی های شهدا و بسیجیان مخلص دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: امروزه استراتژی های دفاعی و تهاجمی براساس مبانی کلاسیک و علوم نظامی تعریف میشود اما در دفاع مقدس دنیا با شکلی بود که نیروی انسانی با اراده درونی با عنصر ایمان وجود داشت.

فرماندار شهرستان گفت: برای پی بردن به عمق فرهنگ عاشورا در دفاع مقدس باید جلوه ها و یادگارهای آن دوران را همچون وصیت نامه ها ،خاطرات و نوشته ها ،مقرها و سنگرها،مناطق عملیاتی و محورها و رمزهای عملیات را مورد بررسی قرار دهیم و به عمق ارزشهای به جای مانده از ایثارگران را این مملکت اسلامی پی ببریم .

وی ادامه داد: ما باید بدانیم که مسئولیت انقلاب بر دوش مااست ،و اگر براثر سستی و کاهلی انقلاب  ضربه بخورد گویی اسلام ضربه خورده است.

وی تاکید کرد با زنده نگه داشتن آرمان شهدای بزرگی همچون صیاد شیرازی ها ، حاج قاسم سلیمانی ها در مسیر و سبک زندگی و رفتار و اراده و جرئت بی همتای شهدای ایثارگران هشت سال دفاع مقدس گام برداریم و درخت تنومند پرچم سه رنگ متلزم به ایستادگی و مقاومت و رشادت های جبهه را بالا نگه داریم.

امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب در ادامه گفت: تجدید بیعت با امام و شهدا در محافلی به اسم شهدا بار مسئولیت انسان را چندبرابر میکند و لذا اگر انحرافی ،فاصله ای وجود دارد با شهدا بیعت کنیم که زندگیمان انقلابی شود.

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب افزود: اگر امروزه اقتدار،امنیت و آرامش جامعه حاکم است بخاطر رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان اسلام بوده است.

وی به فرموده مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و لذا هفته دفاع مقدس فرصتی برای تجدید بیعت و آرمانهای انقلاب است که باید بیشتر به مصداق مفهوم آن عمل کنیم .