پربازدیدترین ها

کد خبر: 225846 ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹

فرماندار سرپلذهاب:

گذاشتن ماسک برای مردم همچون بستن کمربند ایمنی خودرو به یک فرهنگ درجامعه تبدیل شده است

بازی دراز 1404:فرماندار سرپلذهاب گفت: گذاشتن ماسک برای مردم همچون بستن کمربند ایمنی خودرو به یک فرهنگ درجامعه تبدیل شده است.

گذاشتن ماسک برای مردم همچون بستن کمربند ایمنی خودرو به یک فرهنگ درجامعه تبدیل شده است

محبت جمالی نیا در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: شهرستان در۷ ماه گذشته در تقابل با بیماری کرونا باتوجه به شرایط و گستردگی و فعالیتهای اجتماعی مردم نسبت به شهرستانهای دیگر موفق عمل کرده است

وی با بیان اینکه کادر بهداشت ودرمان شهرستان تمام توان خودرا به کارگرفته اند که قابل تقدیر است، افزود: ۱۷ مورد فوتی دراثر بیماری کرونا در شهرستان ثبت شده است و ۶ نفر دربیمارستان بستری شده است.

وی ادامه داد: روند فعالیتهای اجتماعی براساس دستورالعملهای ستادملی مقابله باکرونا در کشور آغاز شده است ولی در شرایط مهم و حساس خود شهرستان تصمیم می گیرد.

فرماندار شهرستان گفت: امروز شرایط شهرستان در وضعیت قرمز قرارگرفت ولی مدارس و فرهنگیان شهرستان همچون روزهای سخت گذشته پای کار هستند که قابل تقدیر است.

جمالی نیا گفت: الزامی برای حضور دانش در کلاس درس وجودندارد و دانش آموزان مختار هستند از چهار روش آموزشی ارائه شده حتی در منزل استفاده کنند و هیچ کارگزاری حق ندارد دانش آموز را برای حضور در مدرسه الزام کند.

وی اظهار داشت: امروز گذاشتن ماسک برای مردم همچون بستن کمربند ایمنی خودرو به یک فرهنگ درجامعه تبدیل شده است .

وی ضمن تاکید بر اینکه هیچ اداره ای حق ندارد به افراد فاقد ماسک بهداشتی خدمات ارائه کند ، گفت: بازرس ونظارت از واحدهای صنفی و خدماتی شهرستان بصورت مدام انجام شود و شبکه بهداشت ودرمان هر واحدی را که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کند پلمپ کند.

وی بیان کرد: درحوزه تاکسیرانی شهرداری تاکسی ها را کنترل کنند که پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند.

فرماندار شهرستان افزود: تبلیغات اسلامی درخصوص جلوگیری از چاپ اعلامیه ترحیم و جلوگیری از تجمع مردم در مراسمات ترحیم اطلاع رسانی لازم را انجام دهد و شهرداری نیز تهدید حضور در پارکها و بوستانها را با نصب بنر به اطلاع مردم برساند.

این مقام مسئول گفت: مرکز پخش فرآورده های نفتی اپراتورهای جایگاههای عرضه سوخت را ملزم به سوختگیری برای مراجعین کند .

وی با بیان اینکه سلامت آب شهرستان بسیار مهم است و کولرزنی بصورت دقیق انجام شود، گفت: ضدعفونی و گندزدایی ، غربالگری و تب سنجی ، راه اندازی کلینیک های تخصصی بیماری در شهرستان تاامروز انجام شده است و تمام فعالیتهای پیشگیری تا زمانی که شهرستان از وضعیت قرمز خارج شود باید تداوم یابد