پربازدیدترین ها

کد خبر: 225977 ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰

به مناسبت هفته کودک صورت گرفت:

بازدید کودکان مهدهای کودک ازمنطقه شکارممنوع قراویز به اداره بهزیستی سرپل ذهاب

بازی دراز 1404:به مناسبت هفته کودک، کودکان مهدهای کودک سرپل ذهابی ازمنطقه شکارممنوع قراویز به همت اداره بهزیستی سرپل ذهاب و با همکاری اداره محیط زیست بازدید بعمل آوردند.

بازدید کودکان مهدهای کودک ازمنطقه شکارممنوع قراویز به اداره بهزیستی سرپل ذهاب

بهمن بوچانی در حاشیه برگزاری این برنامه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از سلسله برنامه های هفته کودک بازدید از منطقه شکار ممنوع قراویز به همت اداره بهزیستی سرپل ذهاب و با همکاری اداره محیط زیست شهرستان انجام شد.

وی افزود:در این برنامه که با هدف حفظ ونگهداری محیط زیست و آشنایی کودکان با مسائل زیست محیطی انجام گرفت  ، کودکان مهدهای کودک شهرستان با هدف شکست کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری ضمن بازدید با  زیستگاه آهوان و چگونگی نگهداری از آنان آشنا شدند.

احسانی رئیس محیط زیست سرپلذهاب در ادامه گفت: باید تلاش کنیم کودکان این سرزمین در جهت ساختن آینده ای زیبا و سالم  برای محیط زیست ایران زمین گام بردارند تا بتوانند آن را بعنوان گرانبها ترین گوهر و میراث به نسل های بعد هدیه نمایند.

وي يادآور شد: زندگي شهري و فضاي مجازي باعث شده كه كودكان از طبيعت و شيوه نگهداري از آن دور بمانند و در نتيجه با آسيب هايي همچون افسردگي، احساس كسالت، كم تحركي و در نتيجه چاقي مفرط دست و پنجه نرم كنند. بر همين اساس، والدين اولياي آوزشي با گفت و گو و همراهي با كودكان در محيط هاي باز، نقش برجسته اي در الگوسازي پاسداري از طبيعت دارند.

لازم به ذکراست، پانزدهم تا بیست و یکم مهرماه هفته‌ی ملی کودک نام گرفته است .