پربازدیدترین ها

کد خبر: 225980 ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲

سامانه گرمسیری باعث پیشرفت و رونق اقتصادی منطقه می شود / پوشش بیش از 20 هزارو600 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان در سامانه گرمسیری

بازی دراز 1404:مدیریت جهادکشاورزی سرپلذهاب گفت : طرح سامانه گرمسیری که بیش از 20هزارو600 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان را تحت پوشش قرارخواهدداد یک طرح بزرگ آبی است که باعث پیشرفت و رونق اقتصادی منطقه خواهدشد.

سامانه گرمسیری باعث پیشرفت و رونق اقتصادی منطقه می شود / پوشش بیش از 20 هزارو600 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان در سامانه گرمسیری

علی سلیمانی  در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : سامانه گرمسیری یک طرح بزرگ آبی در غرب کشور است که باعث رونق و پیشرفت منطقه خواهد شد و بیش از 20هزارو 600 هکتار از اراضی شهرستان سرپلذهاب را تحت پوشش خود قرار می دهد.

وی افزود : ۴هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی دیم دهستان جگیران ، ۵هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی دیم دشت ذهاب شمالی ،  بهبود ۳هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی  دشت ذهاب شمالی و ۲هزار و ۵۲۶ هکتار از اراضی دهستان حومه و قراویز تحت پوشش طرح قرارگرفته و اراضی زیرپوشش آماده کشتهای کلزا ، گندم ، ذرت و ... آماده می باشند.

ایشان بابیان اینکه هم اکنون ۱۸ هزار اراضی کاملا دیم درشهرستان وجوددارد ادامه داد : سامانه گرمسیری تاکنون بیش از ۲۵ هزار هکتار از اراضی شهرستان را زیر پوشش قرارداده که بخشی از آن زیر کشت قرارگرفته و بخشی دیگر نیز آماده کشت پاییزه می باشد  .

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اذعان داشت : افزایش درآمد مردم بااجرای طرح به چهاربرابر و فراهم کردن زمینه مهاجرت معکوس مردم شهر به روستا که بعتوان مرزنشینان  باعث ِافزایش امنیت در مرزها می شوند از منافع طرح سامانه گرمسیری در شهرستان می باشد .

سلیمانی خاطرنشان کرد : ۸ شرکت تعاونی تولید و آبیاری در رابطه بااین طرح تشکیل شده و زمینه اشتغال بسیاری را نیز در منطقه ایجاد خواهد کرد .

وی ادامه داد : یکی دیگر از منافع این طرح برای شهرستان ایجاد باغات متعدد در اراضی غیرقابل کشت است که می توان بااستفاده از این سیستم مشکل آبیاری آنرا برطرف کرد .