پربازدیدترین ها

کد خبر: 225981 ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱

در سرپلذهاب صورت گرفت :

برگزاری جلسه بررسی مشکلات حوزه ورزش و جوانان شهرستان

بازی دراز 1404:جلسه بررسی مشکلات و مسائل حوزه ورزش و جوانان شهرستان سرپلذهاب با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد .

برگزاری جلسه بررسی مشکلات حوزه ورزش و جوانان شهرستان

 

جلسه پیگیری و بررسی مشکلات حوزه ورزش و جوانان شهرستان سرپلذهاب با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل ورزش و جوانان استان ، فرماندار و مسئولین شهرستان و جمعی از ورزشکاران در محل سالن جلسات فرمانداری سرپلذهاب برگزار گردید .

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در جلسه پیگیری مشکلات سرپلذهاب اظهارداشت : جلسه ای باحضور نماینده مردم در مجلس و مسئولین شهرستانی برگزار شد و بسیاری از مشکلات حوزه ورزش و جوانان سرپلذهاب بررسی شد .

دکتر صابر رحیمی افزود : مشکلات حوزه ورزش و جوانان سرپلذهاب بیشتر مشکل اعتباری است که دراین جلسه برای تامین اعتبار برنامه ها و پروژه های ورزشی از محل اعتبارات ماده ۱۲ و ارزش افزوده تصمیمات مناسبی اتخاذ گردید .

ایشان با تقدیر از پیگیریهای صورت گرفته توسط نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت  : تلاشهای نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ازطریق وزارتخانه و مجلس شورای اسلامی باعث تامین اعتبار برای تجهیز ۳۰ خانه ورزش روستایی و همچنین تامین اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی برای تجهیز ورزشی مدارس زلزله زده شد که قابل تقدیر است.

نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه گفت : بسیاری از زیرساختهای ورزشی شهرستانهای حوزه انتخابیه قصرشیرین هم در دوران دفاع مقدس و پس از آن وهم در زلزله تخریب گردید که باعث بوجود آمدن خلاء بزرگی در کشف و پرورش استعدادهای ورزشی جوانان این منطقه شد.

دکتر شهریار حیدری افزود : در این راستا جلسه ای باحضور مدیر کل ورزش و جوانان استان و فرماندار و سایر مسئولین شهرستان برای بررسی این مشکلات برگزار شد و تصمیمات مناسبی هم برای ایجاد و ترمیم زیرساختهای حوزه ورزش و جوانان اتخاذ گردید.

وی تصریح کرد : ایجاد امکانات و تجهیزات مناسب در دوسال اخیر بخشی از خلاء های بوجود آمده را جبران کرد اما هنوز خلاء های بسیاری وجود دارد که نیازمند تلاش جهادی و مدیریت انقلابی است .

این نماینده مجلس اذعان داشت : پیگیری و تلاشهای بسیاری برای تامین اعتبارات لازم درسطح ملی انجام گرفت که تجمیع این فعالیتها در سه شهرستان قصرشیرین ، گیلانغرب و سرپلذهاب اجرایی خواهد شد تا موجب پیشرفت منطقه و شکوفا شدن استعدادهای ورزشی و افتخارآفرینی برای منطقه گردد.

دکتر حیدری اذعان داشت : اعتبارات مناسبی از محل اعتبارات ماده ۱۲ برای توجه بیشتر به زیرساختهای شهرستانهای حوزه انتخابیه اختصاص  و بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است ودر سطح ملی هم اعتبارات مناسبی برای مدارس سه شهرستان جذب شده است و همچنین برای تجهیز خانه های روستایی بیش از ۳۰ روستا در سه شهرستان از طریق مرکز تحت پوشش قرار می گیرد .

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت : سلامتی مهمترین محور توسعه است لذا تاکید ما بر توسعه ورزش همگانی در هرسه شهرستان حوزه انتخابیه است .

وی افزود : میزبانی رویدادهای بین المللی از برنامه های مهم در حوزه ورزش و جوانان است که با اعلام آمادگی سه شهرستان مورد قبول مدیرکل ورزش و جوانان استان واقع شد و در آینده یک رویداد ورزشی بین المللی یا ملی در یکی از شهرستانهای قصرشیرین ، گیلانغرب و سرپلذهاب برگزار خواهد شد .

فرماندار سرپلذهاب در ادامه اظهارداشت : زیرساختهای ورزشی شهرستان در زلزله سال ۱۳۹۶ آسیبهای بسیاری دید و بسیاری از این زیرساختها تخریب شد .

محبت جمالی نیا افزود : ایجاد و ترمیم زیرساختهای ورزشی و توسعه و افزایش کمی و کیفی این زیرساختها نیازمند تامین اعتبارات لازم است که با نگاه ویژه مدیرکل ورزش و جوانان استان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی محقق خواهد شد.

ایشان درادامه بااشاره به ظرفیتهای ورزشی شهرستان تصریح کرد : ۴هزار ورزشکار، ۱۱۵ مربی تخصصی ورزشی رشته های مختلف ، ۳۴ هیئت ورزشی ، بیش از ۱۲سالن ورزشی در شهر و ۱۲سالن ورزشی روستایی و ۲۰ باشگاه خصوصی در شهرستان وجود دارد که نیازمند توجه ویژه خصوصا در بخش تجهیز امکانات هستند.

وی همچنین به نیازهای شهرستان در حوزه ورزش و جوانان اشاره کردو گفت : ایجاد یک زورخانه ورزشی ، ایجاد دیواره صخره نوردی ، افزایش هیئتهای ورزشی و توسعه مکانهای ورزشی روستایی برای شهرستان از نیازهای مهم در حوزه ورزش و جوانان است که امیدواریم با نگاه ویژه مسئولین تحقق یابد.