پربازدیدترین ها

کد خبر: 225982 ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱

به مناسبت هفته ناجا صورت گرفت:

دیدار نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با فرماندهی و پرسنل انتظامی سرپلذهاب

بازی دراز 1404:دکتر شهریار حیدری بهمراه فرماندار شهرستان سرپلذهاب بمناسبت گرامیداشت هفته ناجا با حضور در ستاد فرماندهی انتظامی سرپلذهاب با فرماندهی و پرسنل انتظامی شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

دیدار نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با فرماندهی و پرسنل انتظامی سرپلذهاب

شهریار حیدری در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انتظامی هفته ناجا به حدیثی از امام صادق.ع. که می فرماید سه چیز انسانها به آن نیازمندند امنیت، عدالت و رفاه اشاره کرد و گفت: امنیت پایه همه مسائل جامع بشری هست و بنابراین اگر امنیت نباشد نه عدالت وجود دارد و نه رفاه شکل می گیرد.  

وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما بخاطر وضعیت رفاه که در سطح پایین است ، بر پدیده های امنیت و ناامنی بسیار تاثیرگذاشته است پس بنابراین در چنین شرایطی کار پلیس پیچیده و سخت تر خواهد شد.

وی تصریح کرد: پرسنل نیروی انتظامی سرپلذهاب در شرایطی کار میکنند که سطح رفاه اجتماعی کمتری دارن و همچنین پدیده های ضدامنیتی ، بیشتری وجود دارد که بعضا در مسائل برون مرزی شکل می گیرد.

وی گفت: شرایط کار در شهرستان مرزی سرپل ذهاب نسبت به دیگر شهرستان های استان کاملا متفاوت است .

حیدری افزود: نیروی انتظامی یک نهاد تامین کننده امنیت در حوزه آشکار و پنهان است ، و تامین کننده تجهیزات و امکانات نیروی انتظامی در سلسله مراتب اداری و انتظامی است که امید است در اعتبارات جدیدی که برای مناطق زلزله زده پیش بینی شده مشکلات انتظامی از نظر زیرساخت مرتفع شود .

وی پلیس را نماد اقتدار در شهرستان سرپلذهاب دانست و گفت: ضرورت داشت که ساختمان های پلیس که در اثر زلزله تخریب شده اند بازسازی شود زیرا که پرسنل سخت کوش و شبانه روز بیدار و خادم‌هستند و از نظر امکانات و تجهیزات مظلوم تر هستند .

وی گفت: برخلاف کشور های دیگر ، پلیس کشور ایران نهادی که تامین کننده امنیت است با کمترین امکانات و لجستیک و پشتیبانی زحمت می کشند و قطعا در چهارچوب کمیسیون امنیت ملی و ارتباط مستقیم با ناجا نیازمندیهای پلیس این منطقه پیگیری خواهیم کرد.

سرهنگ منوچهر رضایی فرمانده نیرکی انتظامی سرپلذهاب در ادامه گفت: دغدغه و مشکلات پرسنل نیروی انتظامی شهرستان است که در برون سازمانی، پرسنل بومی و شهروند این شهرستان زلزله زده هستند و قطعا مشکلات بانکی عدم امهال وام ها و آسیب های زلزله و مشکلات بازسازی شامل آنان می باشد که توجه ویژه ای باید لحاظ شود.

وی گفت: همچنین در درون سازمانی ، منطقه انتظامی سرپلذهاب علاوه بر پلیس های تخصصی ،اطلاعات،آگاهی، موادمخدر،راهور،پلیس راه و سایر واحدهای تخصصی اجرایی و ستادی ، بالغ بر ۷ پاسگاه و کلانتری اجرایی داریم که ۵ واحد آن عملیاتی است و دغدغه داربم تمام واحدها عملیاتی شوند و لذا کمک ساز برای رفع مشکل به جهت کمبود پرسنل و تجهیزات و در راستای عملیاتی شدن منطقه می تواند تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: در ابتدای سال جاری تاکنون کشف سرقت ها ۸۴ درصد ، در مجموع کل جرائم بالغ بر ۹۵ درصد منجر به کشف شده است ، در بحث پیشگیری از سرقت نسبت به سال گذشته ۳۲ درصدافزایش صورت گرفته بیش از ۷۰۰ نفرمتخلف تحویل مقامات قضایی شده است ، وظایفی در اجرای طرح ارتقای اجتماعی ، جمع آوری معتادین متجاهر و جمع آوری گسترده سلاح های جنگی و شکاری که در سطح منطقه از وقوع جرایم خشن جلوگیری کرده است ، کشفیات اقلام غیربهداشتی و قاچاق، توقیف وسایل متخلف اقدامات خوبی انجام گرفته است.

رضایی اظهار داشت: چارت سازمانی جوابگوی جرائم و اتفاقات منطقه ای نیست علارغم مکاتبات استانی و پیگیری انجام گرفته، چارت سازمانی نیروی انتظامی سرپلذهاب برای ۳۰ هزار جمعیت مصوب شده است و اکنون جمعیت شهرستان بیش از ۹۰هزارتن جمعیت ثابت و ۳هزارنفر جمعیت شناوردارد و مرکزیت شهرستان های گیلانغرب و قصرشیرین و ثلاث باباجانی دارد ، توجه به پرسنل و چارت سازمانی یک دغدغه مهم است که نیازمند پیگیری است.

وی گفت:کلانتر مرکزی شهرستان در کانکس بسر می برند، قریب به ۳ سال از گذشت زلزله، پاسگاه حومه ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ولی متاسفانه بنیاد مسکن توجه مهم و خاصی برای ادامه کار ندارند ، و ساختمان های که پلیس تخصصی حضور دارند احتمال تخریب دارد لذا هرچه سریعتر نیازمند توجه و پیگیری در جهت بازسازی است.