پربازدیدترین ها

کد خبر: 225989 ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی سرپل ذهاب:

محل اتصال وسایل گرمایشی با دودکش را چک کنید/ بخاری های بدون دودکش خطرآفرین است

بازی دراز 1404:رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی سرپل ذهاب با بیان اینکه استفاده از بخاری بدون دودکش در منزل خطر آفرین است،از شهروندان خواست محل اتصال وسیله گازسوز با دودکش را هرچند گاه مورد بازدید قرار داده و از اتصال محکم آن مطمئن شوند.

محل اتصال وسایل گرمایشی با دودکش را چک کنید/ بخاری های بدون دودکش خطرآفرین است

لطف اله خدرویسی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: همزمان با فصل سرما و استفاده مردم از وسایل گرمایشی در شهرستان سرپل ذهاب مصرف گازطبیعی افزایش می‌یابد و باید نکاتی را رعایت کرد تا بتوان از خطرات بزرگ جلوگیری بعمل آورد.

وی افزود: از آن جهت عده ای از همشهریان بعلت تبعات زلزله سال ۹۶ هنوز در کانکس بسر می برند از خرید بخاری‌های بدون دودکش خودداری کرده و استفاده از بخاری‌های دودکش‌دار برای منزل و کانکس خود را جدی بگیرند، چراکه استفاده از بخاری‌های بدون دود‌کش در محیط‌های بسته‌ای مانند اتاق خواب و یا حمام و هر جایی که تهویه خوبی نداشته باشد، ممنوع است .

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی سرپل ذهاب تصریح کرد: باید بخاری‌هایی را خریداری کرد که مجهز به سیستم‌ ODS باشند چراکه طبق استاندارد، تمامی بخارهای بدون دودکش باید به این سیستم مجهز باشند.

خدرویسی گفت: شیرهایی که مورد استفاده نیست باید با درپوش مسدود شوند، هر وسیله گازسوز نظیر بخاری و آبگرمکن نیازمند دودکشی مستقل با کلاهک است.

وی از شهروندان خواست محل اتصال وسیله گازسوز با دودکش را هرچند گاه مورد بازدید قرار داده و از اتصال محکم آن مطمئن شوند.

وی در پایان گفت: یکی از شیوه‌های اشتباه در آزمایش نشت گاز استفاده از شعله آتش ناشی از سوختن کبریت، فندک یا هر وسیله دیگری است و متاسفانه این شیوه خطرناک سبب حوادث ناگواری شده که توصیه می‌شود برای بررسی نشتی گاز حتما از کف صابون یا مایع ظرفشویی بدین شیوه استفاده شود.