پربازدیدترین ها

کد خبر: 225996 ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳

جلسه پدافند غیر عامل با دستور کار پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا در سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه پدافند غیر عامل با دستور کار پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا ، به ریاست فرماندار سرپلذهاب و باحضور مسئولان و مدیران ادارات شهرستان سرپلذهاب در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد

جلسه پدافند غیر عامل با دستور کار پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا در سرپلذهاب برگزار شد

محبت جمالی نیا در این جلسه اظهار داشت: شهرستان سرپل ذهاب در پیک سوم کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد ،برای جلوگیری و شیوع این بیماری تمهیدات و برنامه های خاصی مدنظر قرارداده شده است.

وی افزود: محدودیت ها،ممنوعیت ها و رعایت پروتکل ها ویژه آگاه رسانی در بحث فرهنگ سازی چگونگی رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک در دستور کار قرار گرفته است.

جمالی نیا گفت: الزاماتی در حوزه بسته بودن درب آرامستان ها بخش مرکزی و قلعه شاهین و سطح شهر با همکاری دهیاران در سطح بخش ها و شهردار در سطح شهر لحاظ می شود.

وی ادامه داد: هرگونه چاپ بنر و اعلامیه در بحث برگزاری مراسم خاکسپاری و تجمع، فعالیت مداحان در مراسمات مذهبی و بزرگداشت ها تا اطلاع ثانویی در مساجد و حسینیه ها ممنوع و تعطیل می باشد.

وی گفت: محدودیت ها برای فعالیت تالارها عروسی و ورود به تفرجگاه ها و پارکها اعلام میشود وهمچنین اعمال تعطیل در مدارس دولتی،غیرانتفاعی و مراکز آموزشگاه های خصوصی و مراکز هنری فرهنگی لحاظ میشود.

وی گفت: در مکان های عمومی، ادارات، بازار ، رعایت زدن ماسک الزامی است.

جمالی نیا تصریح کرد: از شنبه هفته آینده بازار میوه فروشان با تناوب تعطیل خواهد شد ،تمام مراکز ورزشی ،باشگاه های بخش خصوصی بالاخص در زیرزمین ها،استخرها، تعطیل می باشند.

وی تاکید کرد: حوزه تاکسیرانی باید حداکثر سه مسافر با پوشیدن ماسک فعالیت داشته باشند و روزانه نسبت به ضدعفونی داخل خودرو اقدام کنند.

فرماندار شهرستان گفت: تیم های گشت شهرستان با نظارت شبکه بهداشت، از فردا بصورت روزانه روند نظارت ادامه خواهند داد و برای آگاه سازی و آگاه بخشی جامعه شهرستان تمام دستگاه ها در بحث فرهنگ سازی زدن ماسک در بین افکار عمومی اقدام کنند.

ادارات هلال احمر و شهرداری موظف هستند با استفاده از بلندگو آگاهی کامل برای رعایت جدی تر و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا به مردم اطلاع رسانی کنند.

وی گفت: جکرگی، فلافلی های که بصورت سیار در سطح خیابان ها ،معابر فعالیت دارند جمع آوری شوند ، تمام سالن های غذاخوری فقط بصورت بیرون بر فعالیت داشته باشند .

وی در پایان گفت: پسماند زباله های شهرستان با رعایت پروتکل ها دفع و امحاء شود ، تمام فعالیت آبدارخانه ای و آشپزخانه در ادارات ممنوع اعلام میشود.