پربازدیدترین ها

کد خبر: 226025 ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸

لزوم توجه به رفاه روستاییان؛

روستاهایی که 5 سال منتظر شعله های آبی گاز هستند/ امام جمعه و فرمانده سپاه سرپل ذهاب پیگیر مطالبات مردم

بازی دراز 1404:برخی از روستاهای سرپل ذهاب سالهاست در انتظار دیدن شعله های گاز هستند.

روستاهایی که 5 سال منتظر شعله های آبی گاز هستند/ امام جمعه و فرمانده سپاه سرپل ذهاب پیگیر مطالبات مردم

تعدادی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان سرپلذهاب با وجود تلاش مسئولین مختلف خصوصا در دهستان بشیوه و پاطاق با مشکلاتی در حوزه گاز رسانی مواجه شده به طوری که بعد از گذشت ۵ سال از آغاز پروژه گازرسانی اما همچنان برخی از روستا های این دهستان هنوز نتوانستند از نعمت گاز برخوردار شوند.

آقای بهرامی یکی از اهالی روستای آیینه است که در گفتگو با خبر نگار ما از وضعیت گاز رسانی به این روستا گلایه کرد و گفت: متاسفانه ۵ سال از آغاز عملیات اجرایی پروژه گازرسانی به روستای آیینه گذشته و ما همچنان از نعمت گاز بر خورددار نیستیم، استفاده مردم از طریق کپسول های گاز مایع انجام میشود که خطرات و هزینه بسیاری دارد.

وی افزود: حدود ۶ سال گذشته گازکشی داخلی روستا به اتمام رسیده،علمک های مشترکین نصب شده ولی گاز خانگی در داخل شبکه روستا ورود پیدا نکرده است و جواب مسئولین در برابر شکایت و اعتراض مردمی وجود معارض بر سر راه لوله اصلی میباشد .

عده ای دیگر از مردم روستاهای سرپلذهاب نیز گفتند: کپسول گاز در شهرستان خصوصا در مناطق روستایی با کمبود مواجه است و با توجه به عدم تکمیل پروژه گازرسانی در منطقه بشیوه و پاطاق ما همچنان از کپسول گاز استفاده می کنیم؛ در این فصل از سال که سرما شروع میشود مشکلات کمبود کپسول گاز مایع ،دردسرها و طی مسافت های طولانی و هزینه های بالا برای تهیه کپسول گاز مردم را سرگردان کرده است.

در ادامه پیگیری این گزارش و به گوش رسیدن مشکلات و مطالبات مردم بخش مرکزی این شهرستان به امام جمعه جهادی سرپلذهاب، وی به همراه و فرمانده سپاه ناحیه سرپل‌ذهاب با اهالی روستای آینه جلسه در خصوص پیگیری مشکلات روستاییان ترتیب دادند.

امام جمعه و فرمانده سپاه ناحیه سرپل‌ذهاب با حضور در روستای آینه از توابع بخش مرکزی ضمن دیدار و گفتگو بامردم مشکلات روستاییان آینه ،پنج ستون ،‌برز لک،‌میان کبود ،‌حبیبوند را مورد رسیدگی قراردادند.

امام جمعه جهادی شهرستان مهمترین مشکل روستا را عدم اجرای پروژه گازکشی دانست و با تاکید برلزوم تلاش مسئولین جهت رفع موانع اجرای پروژه گفت: مردم روستا های دهستان بشیوه و پاطاق از نعمت گازخانگی بی بهره هستند که لازم است مشکلات وموانع اجرای پروژه گازرسانی به روستا رفع شود.

حجت الاسلام فاطمی نسب افزود:رفع موانع پروژه که مهمترین آن وجود معارض است نیازمند تلاش جهادی مسئولین است.

پیگیری چندین باره امام جمعه جهادی و فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب محقق به قول مساعد مدیرکل گاز استان کرمانشاه و معاونت استاندار برای رفع ٥ ساله این مشکل شد که امید است هر چه سریعتر این قول ها عملی شود.

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزارتن جمعیت و دو بخش مرکزی و قلعه شاهین با ۲۲۴ روستا می باشد.