پربازدیدترین ها

کد خبر: 226063 ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵

فرماندار شهرستان سرپلذهاب:

تمامی ادارات،سازمان ها ،بانک ها بجز ادارت خدمات رسان آبفا،برق،مخابرات،گاز و شهرداری تعطیل است

بازی دراز 1404:فرماندار شهرستان سرپل ذهاب گفت: بدلیل قرار گرفتن شهرستان سرپل ذهاب در لیست شهرستان های پرخطر کشور از دوشنبه ۵ آبان ماه لغایت ۱۲ آبان ماه تمامی ادارات،سازمان ها،بانکها بجز دستگاه های خدمات رسان آبفا،برق،مخابرات،گاز و شهرداری تعطیل است.

تمامی ادارات،سازمان ها ،بانک ها بجز ادارت خدمات رسان آبفا،برق،مخابرات،گاز و شهرداری تعطیل است

محبت جمالی نیا در گفتگو با خبرنگار ما گفت: شهرستان سرپلذهاب یکی از شهرستان های استان و کشور است که در وضعیت هشدار قرار گرفته و با برنامه‌ریزی انجام شده و برگزاری جلسه پدافند غیرعامل با مدیریت مبارزه با قطع انتقال ویروس کرونا، تصمیم‌برآن شد از امروز دوشنبه ۵ آبان ماه به مدت یک هفته تا ۱۲ آبان ماه تمام ادارات دولتی و سازمان‌های مختلف اعم از بانک ها و موسسات شهرستان به جز ادارات خدمات رسان مثل آب و برق و گاز و مخابرات و شهرداری و مرکز بهداشت درمان و عملاً تعطیل هستند.

وی افزود: تا پایان ۱۲ آبان ماه در شهرستان، سوپر مارکت ها، تهیه غذاهای بیرون بر، و اصنافی که نیازهای اولیه مردم را تامین‌میکنند میتوانند با مشارکت لازم در این حوزه فعالیت داشته باشند.

فرماندار شهرستان گفت: از مردم،نیروی انتظامی،هلال احمر ،شهرداری، فعالین اجتماعی ویژه رسانه ها و سمن‌های فعال حوزه اجتماعی تقاضا میشود در امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و آگاه بخشی خطرات جدی کرونا مشارکت لازم داشته باشند.

جمالی نیا گفت: نیروی انتظامی که بتوانیم در بحث آبرسانی و آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی و با اهمیت بیشتری کنار هم باشیم که مردم نسبت به محدودیت و ممنوعیت ایجاد شده مشارکت لازم را داشته باشند که ما  

این مقام مسئول گفت: در حوزه روستاها و سطح شهر اعلام کردیم که دهیاران و شهرداری محدودیتهای لازم در ورودی آرامستان ها لحاظ کنند و همچنین با جلوگیری از برگزاری هرگونه مراسم عزا و شادی و در حوزه روستایی و شهری از طریق بلندگو مدیریت و اطلاع رسانی شود.

وی مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی و تایید و تثبیت شعار در خانه ماندن دعوت کرد و گفت: شهردار در حوزه شهرداری تعطیلی آرامستان ها و بوستان ها و مخصوصا مراکز تجمع، مثل بازار میوه فروشان را هدایت و مدیریت کند.

وی اضافه کرد: از ابتدای همه‌گیری بیماری کرونا در سرپل‌ذهاب از مجموع یک هزار و ۹۰۷ آزمایش پی سی آر انجام شده، ۸۱۳ مورد مثبت به ثبت رسیده و ۱۰۴ تن از کادر درمان این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

جمالی‌نیا گفت: از مجموع مبتلایان متاسفانه ۲۶ تن فوت شده‌اند و هم اکنون نیز ۲۶ فر مبتلا به کرونا در این شهرستان در بیمارستان بستری و تحت مراقبت هستند.  

وی افزود: وضعیت شهرستان متاسفانه پرخطر و ویروس کرونا در کمین همه افراد است از این رو تنها راه ریشه‌کنی و کاهش موارد ابتلا در خانه ماندن و رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک است.