پربازدیدترین ها

کد خبر: 226145 ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸

تظاهرات هزاران تن علیه نتانیاهو در اراضی اشغالی

هزاران تن شنبه شب در مناطق مختلفی از اراضی اشغالی علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

تظاهرات هزاران تن علیه نتانیاهو در اراضی اشغالی

شبکه رسمی «کان» اسرائیل گزارش داد که هزاران تن در میدان رابین در تل آویو به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد ترور اسحاق رابین، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

در جریان این تظاهرات، یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در سخنرانی گفت: رابین به ما یک رهبری مبتنی بر اعتماد را آموخت، اعتماد به ارزش‌ها. هرکس که قوانین را نپذیرد، سرزمین ما را در معرض خطر قرار می‌دهد و ما را رودر روی خود خواهد دید. این چیزی است که ما از رابین یاد گرفته‌ایم. باید بدون واهمه در پشت حقیقت بایستیم.

لاپید در سخنان خود بنیامین نتانیاهو را شدیداً مورد هجمه و انتقاد قرار داد و گفت: هرکس که با حاکمیت قانون در طول سال مخالفت کرده و تلاش کرده تا دادگاه‌ها را از بین ببرد، نباید با ما در این روز درمورد وحدت سخن بگوید. هرکس که آزادی بیان را در طول ساخت نقض کرده و روزنامه نگاران را مورد انتقاد قرار داده است و دائماً به مردم دروغ گفته است، نباید با ما درمورد وحدت صحبت کند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز گزارش داد که تظاهرات علیه نتانیاهو در ده‌ها منطقه در اسرائیل آغاز شد.

این روزنامه نوشت که حدود ۱۵۰۰ تظاهرکننده در میدان پاریس در قدس غربی در نزدیکی محل اقامت نتانیاهو تجمع کرده و شعارهایی برای استعفای وی سر دادند. افراد مخالف دیگری نیز علیه نتانیاهو در مرکز شهر حیفا تجمع کردند.

این بیستمین هفته اعتراضات مداوم علیه نتانیاهو است.