آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226242 ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳

امروز صورت گرفت :

جلسه هماهنگی اجرای طرح قرارگاه شهید سلیمانی برای کمک به مهار بیماری کرونا در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه هماهنگی و اجرای طرح قرارگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندار شهرستان سرپل ذهاب و سایر اعضاء با دستور کار مبارزه با ویروس کرونا و بصورت محله محور بصورت رسمی آغاز شد.

جلسه هماهنگی اجرای طرح قرارگاه شهید سلیمانی برای کمک به مهار بیماری کرونا در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

فرماندار سرپلذهاب محبت جمالی نیا در این جلسه گفت: برای ریشه کنی بیماری منحوس کرونا نیاز به بسیج همگانی است که قطعا با همکاری دستگاه های اجرایی،اصناف بازاریان و محیط های اداری با نظارت دقیق و رعایت پروتکل های بهداشتی می توان عملکرد خوبی در اجرای طرح شهید سلیمانی اجرا کرد.

وی با بیان اینکه این طرح به نام شهید سلیمانی از طرف بسیج مستضعفین نام گذاری شده است ،گفت: همه ما به یاد داریم که در تمام عرصه ها و بحران های از اول انقلاب تا به امروز هرجایی که با نگاه بسیج همگانی پای کار آمده ایم و بسیج هدایت گر و پشتیبان موضوع بوده است بحران را مدیریت کرده و به نتیجه مطلوبی رسیده ایم.

وی بیان کرد: بسیج یک فرصت آسیب را به فرصت مناسب برای نشاط در کشور تبدیل کرده می کند و لذا با بهره گیری از ظرفیت ها و تمام توان بسیجیان تا ریشه کنی این بیماری پای عمل خواهیم بود.

این مقام مسئول گفت:ادارات شهرستان در زمینه اطلاع رسانی و آگاه سازی، اجرایی این طرح در درب منازل در بین جامعه هدف خود اقدامات لازم بکار گیرند تا در روند اجرایی با مشکل برخورد نکنیم.

جمالی نیا بر رعایت اخلاق و تکریم جامعه هدف در روند اجرایی این طرح درب منازل تاکید کرد و گفت: در اجرای طرح شهید سلیمانی که به منظور شناسایی و اطلاع از وضعیت سلامت مردم انجام میشود مراحل نظارت ، پایش و حمایت با دقت کامل انجام گیرد.

وی تاکید کرد: مهمانسراهای کلیه ادارات در اختبار اعضای ستاد کمیته پنجگانه قرار گیرد و با نگاه بسیج همگانی در این حوزه عمل کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب در ادامه گفت: اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرستان سرپلذهاب در موضوعات مراقبتی که بر عهده شبکه بهداشت است و موضوع حمایتی که بر عهده سپاه و بسیج و موضوع نظارتی که بر عهده فرمانداری می باشد در دستور کار قرار می گیرد.

وی افزود: پیرو حفظ جان و سلامتی مردم از بیماری کرونا ، پای کار بودن در اجرای این طرح ، مثل امر به معروف بر همگان واجب است و باید دست به دست هم مردم را از این آفت و بیماری نجات بدهیم و با هنجارشکنان در این زمینه برخورد شود.

سرهنگ اکبری گفت: سپاه و بسیج در اجرای این طرح در کمیته پنجگانه نقش حمایتی و وظیفه آن پشتیبانی از اقدام تیم مراقبتی است و لذا همچون سرباز در خدمت اقدامات شبکه بهداشت و درمان می باشد.

وی بیان کرد: کمیته متشکل از بهزیستی ، آموزش و پرورش کمیته امداد هلال احمر و بسیج خواهد بود که طی برنامه ریزی زمانی ۴ ماهه با تشکیل اکیپ مراقبتی به درب منازل برای پایش این بیماری مراجعه خواهند کرد و با حفظ تکریم و اسرار مردم در ریشه کنی این بیماری اقدامات لازم انجام میشود.