آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226250 ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴

امروز انجام گرفت:

گفتگویی با مسئولین در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی بامحوریت کنترل ویروس کرونا در شهرستان سرپلذهاب

بازی دراز 1404:مسئولین اجرای طرح شهید سلیمانی که با محوریت کنترل ویروس کرونا در شهرستان سرپلذهاب در دستور کار قرار گرفته است جزئیات این طرح را تشریح کردند.

گفتگویی با مسئولین در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی بامحوریت کنترل ویروس کرونا در شهرستان سرپلذهاب

 

سرهنگ نوروز اکبری فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: همزمان با آغاز هفته بسیج طرحی که به نام شهیدسپهبدقاسم سلیمانی مزین شده است با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان به صورت مرحله ای و اساس برقرنطینه خانگی با هدف ریشه کنی بیماری کرونا در شهرستان در دستور کار اجرایی قرار گرفته است.

وی افزود: مقدمات اجرایی این طرح فراهم کردیم کادر زحمتکش و پرتوان شبکه بهداشت و بسیجیان، محله به محله و روستا به روستا با تشکیل کمیته و تیم های مشخص درب منازل حضور پیدا خواهند کرد و ضمن آگاه سازی از خطرات بیماری کرونا وضعیت سلامت فرد مورد ارزیابی قرار میگیرد.

در ادامه نیز رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در گفتگو با ما از اجرای طرح شهید سلیمانی در قالب سه محوریت مراقبتی، حمایتی و نظارتی در سطح شهر و روستاهای سرپلذهاب خبر داد.

وی افزود: محدوده جغرافیایی اجرایی این طرح مشخص شده ، کمیته های پنجگانه و اعضای آن مشخص شدند و هدف اساسی این طرح این است که زنجیره انتقال این بیماری نیز با همکاری های بین بخشی و مردمی نیز کنترل شود.

دکتر روشنی نژاد گفت: در حقیقت این تیم سفیران سلامت هستند که با کمک بسیجیان، انجمن های مردم نهاد، NGo ها و سمن های فعال اجتماعی اهداف وزارت بهداشت را برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و قطع زنجیره انتقال آن دنبال می کنند .