آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226279 ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸

یک کارشناس مسائل غرب آسیا:

ایران می‌داند چگونه انتقام ترور« فخری‌زاده» را بگیرد

یک کارشناس مسائل غرب آسیا اظهار کرد: اگر رژیم صهیونیستی مستقیما در ترور شهید «محسن فخری زاده» دانشمند برجسته کشورمان نقش داشته باشد، ایران می داند که چگونه انتقام این ترور را از رژیم صهیونیستی بگیرد .

ایران می‌داند چگونه انتقام ترور« فخری‌زاده» را بگیرد

سید رضا صدرالحسینی در ارتباط با ترور «محسن فخری زاده» دانشمند کشورمان در عصر روز جمعه  گفت : متاسفانه در هفتم   آذر ماه ۱۳۹۹ اتفاق ناگواری در تاریخ ایران به ثبت رسید و یکی از دانشمندان، پژوهشگران و  محققان برجسته کشورمان به شهادت رسید ، نام ایشان از  سال ۲۰۰۷ میلادی در لیست ترور تروریست ها قرار داشت و قبلا نیز یک بار  نقشه ترور ایشان را تروریست ها کشیده بودند که اجرای این نقشه  با  موفقیت همراه نبود. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز  چندی پیش در یک  شوی  تبلیغاتی که در مورد برنامه هسته ای ایران برگزار کرده بود نام ایشان را به عنوان یکی از  کسانی که در حوزه  فعالیت های هسته ای ایران موثر هستند، ذکر کرده بود .

وی با بیان اینکه نشر« فارین پالیسی» نیز  چندی پیش  با اشاره به جایگاه علمی و پژوهشی ایشان، نام آقای فخری زاده را  در لیست افراد قدرتمند در عرصه جهانی گنجانده بود،  خاطر نشان کرد:  برخی از رسانه ها نیز به  ایشان لقب« پدر هسته‌ای» ایران را داده بودند.

 این کارشناس مسائل غرب آسیا با  بیان اینکه مجموعه‌ای که ایشان اداره می کردند با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور در حوزه ساخت کیت تشخیص کرونا و مسائل مرتبط با آن نیز  در حال پژوهش و تحقیق بودند گفت : نظام سلطه علاقه‌مند نیست که ایران  در حوزه  های علمی پیشرفت کند  و در همین راستا برای توقف کردن این مسیر، راهی جز ترور فیزیکی دانشمندان و پژوهشگران ایرانی ندارد، آنها با ترور دانشمندان و محققان ایرانی می خواهند ، مانع پیشرفت ایران شوند.

وی با اشاره به برخورد دوگانه نظام غرب و سلطه با موضوع تروریسم و حمایت آنها از تروریست هایی که علیه ملت ایران اقدام به انجام فعالیت های  تروریستی کرده‌اند، افزود:  قطعاً باید عاملان ، حامیان و مباشرین این ترور شناسایی شوند و هر کشوری که از این اقدام بزدلانه حمایت کرده باشد جمهور اسلامی می تواند این موضوع را در عرصه حقوق بین الملل پیگیری کند و اگر رژیم صهیونیستی مستقیما در این ترور نقش داشته باشد، حتما  انتقام این ترور از  رژیم  صهیونیستی گرفته خواهد شد.  
این کارشناس مسائل غرب آسیا تاکید کرد : ایران می داند که چگونه از این رژیم انتقام بگیرد چرا که قبلا نیز این  کار را کرده است و اکنون نیز می تواند بر اساس تجربیات قبلی با شیوه های جدید از این رژیم به خاطر این اقدام که یک نوع تروریسم دولتی است ، انتقام بگیرد .