آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226307 ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی :

بازارچه مرزی تیله کو فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال در منطقه است

بازی دراز 1404:نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت : بازارچه مرزی تیله کو فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال و رشد و توسعه اقتصادی در منطقه است .

بازارچه مرزی تیله کو فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال در منطقه است

دکتر شهریار حیدری در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : بازارچه مرزی تیله کوه فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال و رشد وتوسعه وضعیت اقتصادی منطقه است که موافقت لازم برای راه اندازی آن در ۸ سال پیش با انجام رایزنیهای بسیار با طرف عراقی برای انجام مبادلات بازرگانی کسب شد .

وی افزود : برخی با اهمال و سیاسی کاری به دنبال راه اندازی این بازارچه در تاریخ مشخصی بودند که از راه اندازی آن بهره برداری شخصی و تبلیغاتی کنند لذا به منافع و مصالح مردم توجه نکرده و راه اندازی بازارچه را عقب انداختند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای تصریح کرد : باتوجه به تاخیرات صورت گرفته طرف عراقی رغبتی برای راه اندازی این بازارچه نداشت که در مدت ۵ ماه گذشته مجددا جلساتی به واسطه وزارت کشور ، وزارت امورخارجه و استاندار کرمانشاه با طرف عراقی برگزار گردید که مجوز راه اندازی آن دوباره کسب گردید.

حیدری خاطرنشان کرد : امروز متاسفانه با تومه به شرایط و وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور و همچنین در کشور عراق راه اندازی بازارچه به تاخیر افتاده است که امیدواریم با عادی شدن شرایط هرچه سریع تر این بازارچه مرزی که روزنه ای برای اشتغال و انجام فعالیتهای اقتصادی و بازرگانی در منطقه است راه اندازی شود.