آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226313 ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱

امروز صورت گرفت:

بازدید مسئولین استانی و شهرستان سرپلذهاب از منطقه شکارممنوع قراویز/ دفع زباله های بیمارستانی شهری با ایجاد یک مرکز تجمعی دفع زباله در دستور کاراست

بازی دراز 1404:امروز مسئولین استانی و شهرستان سرپلذهاب از منطقه شکارممنوع قراویز بازدید بعمل آوردند و موضوع دفع زباله های بیمارستانی شهری با ایجاد یک مرکز تجمعی دفع زباله مورد بحث قرار گرفت.

بازدید مسئولین استانی و شهرستان سرپلذهاب از منطقه شکارممنوع قراویز/ دفع زباله های بیمارستانی شهری با ایجاد یک مرکز تجمعی دفع زباله در دستور کاراست

 

فریدون یاوری مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه در حاشیه سفر یکروزه به سرپلذهاب و این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما گفت:شهرستان سرپلذهاب با وجود منطقه شکار و تیراندازی منطقه ممنوع یکی از پتانسیل‌های کاملاً ارزشمند در کشور دارا هست.

وی افزود: منطقه شکار و تیراندازی ممنوع در این شهرستان در دستور کار شورای عالی محیط زیست قرار گرفته به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شود زیرا که به عنوان یکی از زیستگاه‌های غنی گونه های جانوری با ارزش و ایرانی در سطح کشور مطرح است .

محبت جمالی نیا فرماندار سرپلذهاب در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: به منظور بازدید میدانی از روند محیط های زیست شهرستان و پتانسیل‌های منابع طبیعی بکر و زیستگاه های خوب شهرستان امروز با حوزه مدیریت محیط زیست استان و کارشناسان مرتبط از زیستگاه‌های محیطی شهرستان بررسی و پیشنهادات خاصی به عمل آمده بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: مهمترین موضوعات این بازدید، نگاه ویژه‌ای به حوزه شهرستان در زیستگاه حیات وحش بود که بالغ بر سه هزار و ۷۰۰ از هکتار مناطق قراویز را در بر گرفته و بهترین گونه های جانداران در حال پرورش است، بیش از دوهزار راس آهو در این حیات وحش و ده ها گونه جاندار دیگر عملا مورد حفاظت محیط زیست استان و شهرستان رصد و حمایت و نظارت میشود.

وی ادامه داد: از مهمترین موضوعاتی که ما در نگاه کلان به شهرستان با توجه به بیماری کووید ۱۹ که قطعا با مشارکت مردم به دنبال ریشه کنی آن هستیم ،بحث استقرار و ایجاد و راه‌اندازی زباله سوز زباله های بیمارستانی کلینیکی درمانگاهی و آزمایشگاهی شهرستان بود که با همیت دانشکده علوم پزشکی استان و اعتبارات شهرستان برای نصب و راه اندازی این دستگاه تمهیدات لازم به وجود آمد که ان شالله این قسمت از حوزه دفع زباله های بیمارستانی به صورت علمی دفع و امحال شود.

وی گفت: برای حوزه جمع‌آوری زباله های شهرستان های قصرشیرین ثلاث باباجانی و سرپلذهاب برنامه و پیشنهاداتی داده شده که زمینه ایجاد یک مرکز تجمع ای دفع زباله که با تهیه و تولیدات کود بیوکومپست مورد ضرورت و نیاز مندی خود شهرستان و منطقه سرزمینی ما هست بتونیم راه‌اندازی و ایجاد نماییم.