آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226318 ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی :

امتیازات ایثارگری به همه ایثارگران دوران دفاع مقدس پرداخت می شود / رسیدگی به آسیب دیدگان بمباران شیمیایی منطقه در آینده نزدیک

بازی دراز 1404:نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت : رسیدگی به آسیب دیدگان بمباران های شیمیایی منطقه در آینده نزدیک بعد از عادی شدن شرایط کرونا درکشور انجام می شود .

امتیازات ایثارگری به همه ایثارگران دوران دفاع مقدس پرداخت می شود / رسیدگی به آسیب دیدگان بمباران شیمیایی منطقه در آینده نزدیک

دکتر شهریار حیدری در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : مردم مناطق مرزی غرب کشور که در طول ۸ سال دفاع مقدس به صورت مستقیم درگیر جنگ بوده و تبعات و سختیهای جنگ را تحمل کرده اند تمامی آنها ایثارگر بوده ولی باتوجه به قوانین موجود در کشور نمی توان همه مردم را بعنوان ایثارگر صاحب امتیازات ایثارگری مربوطه کرد.

وی افزود : قوانین مختلفی در کشور در طول سالیان گذشته تصویب و بارها تصحیح و بازنگری شده است ولی متاسفانه بسیاری از امتیازاتی که در قوانین مربوط به ایثارگران مصوب شده هنوز اجرایی نشده است .

ایشان بااشاره به امتیاز حق مرزی اذعان کرد : کارمندان و کارکنان لشگری و کشوری هرسه شهرستان حوزه انتخابیه و برخی استانهای مرزی دیگر در غرب کشور با توجه به اقداماتی که سه سال پیش ودرزمان تصدی مدیر امورمرزی وزارت کشور انجام گرفت صاحب امتیاز حق مرزی شده و از مزایای آن بهره مند شدند.

حیدری ادامه داد : حق مناطق جنگی از دیگر امتیازاتی است که در یک بازنگری از حریم منطقه جنگی هرسه شهرستان جزء مناطق جنگی قرار گرفته و کارمندان و کارکنان لشگری و کشوری از مزایای امتیاز حق مناطق جنگی بهره مند شدند که قانون پرداخت آن ابلاغ شده که متاسفانه هنوز بصورت کامل برای همه کارکنان اجرایی نشده است .

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد : ایثارگران دوران دفاع مقدس امروز در طرحهای مختلف صاحب حقوق و مزایا شده اند که ذره ای از زحمات و خدمات آنها در دوران دفاع مقدس را جبران کند ولی دولت به دلیل عدم وجود بودمه اجرای آنرا به تاخیر انداخته که رایزنیهای بسیاری با دولت و ستاد کل نیروهای مسلح و سایر مراجع مربوطه برای پرداخت این حقوق و مزایا به ایثارگران انجام گرفته است .

این نماینده مجلس اذعان داشت : امروز اگر برخی از ایثارگران از اجرای این طرح بازمانده اند به دلیل اجرای طرح به صورت پلکانی است که از افراد با سابقه ایثارگری بیشتر شروع شده ودرنهایت تمام ایثارگران از این حقوق و مزایای طرح بهره مند خواهند شد.

ایشان درادامه به موضوع جانبازان شیمیایی منطقه اشاره کردوگفت : رایزنیهایی با بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفته تا یکبار برای همیشه به صورت کامل این موضوع در دستورکار قرارگرفته و مردم مناطق مختلف استان که درجنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شده اند به وضعیت آنها رسیدگی شده و درصد جانبازی آنها تعیین شود .

حیدری افزود : نمایندگان مربوط به این موضوع قطعا پس از عادی شدن وضعیت شیوع بیماری کرونا در منطقه حضور خواهند یافت تا به وضعیت افرادی که از بمبارانهای شیمیایی منطقه آسیب دیده اند رسیدگی شود .

وی درادامه به حق مناطق مرزی اشاره کرد و گفت : تلاش برای کسب امتیازهای مناطق مرزی برای مردم منطقه همچون سهمیه فروش و صادرات سوخت ، کوله بری و ... در دستور کار قرار گرفته تا بتوان از ظرفیتهای بزرگ مناطق مرزی برای بهبود وضعیت معیشت مردم و توسعه اقتصادی منطقه استفاده کرد .