آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226321 ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲

درراستای مبارزه با کرونا:

جلسه هماهنگی "طرح شهید قاسم سلیمانی" در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه هماهنگی "طرح شهید قاسم سلیمانی" در راستای مدیریت و کنترل اپیدمی بیماری کووید 19 در شهرستان سرپلذهاب با حضور فرماندار و دیگر مسئولان برگزار شد.

جلسه هماهنگی "طرح شهید قاسم سلیمانی" در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

فرماندار سرپلذهاب محبت جمالی نیا در این جلسه اظهار داشت: بیش از ۹ ماه است که همه درگیر مبارزه با ویروس انتقال هستیم همه با مشارکت عالی و با مشارکت پای کار آمدند ،از همان ابتدا رهبر معظم انقلاب حمایت شدیدی در حوزه درمان و بهداشت و نگاه ویژه به مشارکت مردم در راستای ریشه‌کنی این بیماری منحوس در سطح کلان کشوری داشتند.

وی ادامه داد: امروز با مشارکت بین بخشی سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها و با مشارکت مردم اصناف بازاریان و متولیان امر به این نتیجه رسیدیم که به دنبال ریشه کنی این بیماری منحوس هستیم، حسب تصمیمات کلانی که درصد کشور گرفته شده طرح جامع،مناسب، ویژه و منحصر به فرد تعریف شده در کشور به اسم شهید قاسم سلیمانی با محوریت رهگیری مراقبتی و نظارتی در دست اجراست تا ریشه این بیماری را با مشارکت مردم از بُن بخشکانیم و بتوانیم سلامتی عمومی مردم را مجدد در سطح کلان جامعه و حوزه فعالیت های اجتماعی از سر بگیریم و تثبیت بکنیم.

وی افزود: این طرح، برنامه هدف داری است و قطعاً با این هدف، تعطیلات دو هفته‌ای در سراسر کشور اجرا شد، ممنوعیت تردد پلاک های غیربومی در سطح شهر و در سطح استان در طول شبانه روز،ممنوعیت تردد در ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد  توسط نیروی انتظامی کنترل شد.همچنین با مشارکت مردم و اصناف و گزارش سازمان صنعت معدن ، عملا شهرهای قرمز به نحوی  با توجه به عینیت بخشیدن به اجرای طرح تعطیلی از وضعیت بحران خارج شده و به وضعیت نارنجی تبدیل و یا با رعایت محسوس تری به وضعیت زرد تغییر کرده است.

وی ادامه داد: در شهرستان سرپلذهاب بالای ۹۵ درصد استفاده از ماسک در بین مردم فرهنگ‌سازی شده است و از تردد غیر ضرور در سطح شهر خودداری می‌کنند، و از مخاطرات این بیماری آگاه شدند و با رغبت و بسیجی وار بیش از ۱۲ روز علی رغم تعطیلی های دیگری هم داشتیم بازار تعطیل کردند و همه دست به دست هم دادند تا ریشه این بیماری منحوس کرونا را بخشکانیم.

جمالی نیا گفت:۷۵ درصد از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی شهرستان اجاره نشین هستند اما در روند تعطیلی مبارزه با کرونا مشارکت بالایی داشتند و باعث شدند میزان بستری مبتلایان این بیماری به صورت چشمگیری در شهرستان کاهش یابد.

ایشان اذعان داشت: امروز با تصمیمات فنی و تایید شده و تخصصی که در این جلسه گرفته شده با نقش مهم درمان بهداشت شهرستان روند هدایت و اجرای طرح مبارک سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بصورت قرنطینه غیر خانگی در مراکز تعیین شده را خواهیم داشت و عینیت خواهیم بخشید.