پربازدیدترین ها

کد خبر: 226347 ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶

رئیس دانشگاه پیام نور سرپلذهاب:

دانشجویان ایران‌اسلامی نسبت به ترور شخصیت های علمی کشور راهبردی عمل خواهند کرد

بازی دراز 1404 : رئیس دانشگاه پیام نور سرپلذهاب گفت:دانشجویان ایران‌اسلامی نسبت به ترور شخصیت های علمی کشور راهبردی عمل خواهند کرد

دانشجویان ایران‌اسلامی نسبت به ترور شخصیت های علمی کشور راهبردی عمل خواهند کرد

حیدری فر در گفتگو با خبرنگار ما ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه 16 آذر و روز دانشجو و تبریک این روز به دانشجویان دانشگاه پیام نور،گفت: جایگاه علم و دانش بر کسی پوشیده نیست. خداوند تبارک و تعالی در قرآن عظیم الشان به تفاوت بین کسانی که دارای علم هستند و افراد بی علم و بی سواد بارها اشاره داشته اند. احادیث زیادی از بزرگان مبنی بر کسب علم و دانش وجود دارد.  

 

وی افزود: شاید معروفترین آنها اهمیت کسب دانش ولو مسافرت به کشور چین باشد که توسط نبی مکرم اسلام (ص) مطرح شده است؛ و یا این شعر که از گهواره تا گور دانش بجویی. واقعیت آنست که علم کمترین حاشیه دارد و شاید اصلاً حاشیه نداشته باشد.  

 

 

وی ادامه داد: چه بسیار افرادی بوده اند که بیشتر عمر خود را صرف کسب علم کرده اند. داستان معروف ابوریحان بیرونی در لحظات آخر عمر بیانگر اهمیت علم می باشد. علم و دانش اهمیت فراوانی در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، زیست محیطی و در مقیاس ملی، بین المللی و جهانی دارد.

 

حیدری فر تصریح کرد: امروزه، ملت های با روحیه ملی بالا و سازنده و باسواد وزن قابل توجهی از نظر قدرت ملی دارند. در این راستا، دانشجو با کسب آگاهی در دوران جهانی در کلیه عرصه ها و سنگرهای عبادی، سیاسی، فرهنگی و علمی حضور فعال دارد.  

 

وی اظهار داشت: دانشجو می داند دنیای پیش روی ما دنیای رقابت های علمی می باشد. هرچند، دانشجویان با نقد سازنده و مطالبه گری که حق آنهاست به پیشرفت کشور خود می اندیشند ولی آنها در سایر عرصه های فرهنگی، اقتصادی و... نیز جهاد می کنند.  

 

وی ادامه داد: دانشجو نسبت به تهدیدهایی که توسط دشمنان تولید می شود و نسبت به مخاطراتی همانند ترور شخصیت های علمی، اختلال در اقتصاد ملی، ضربه زدن به تمامی حوزه ها فکر می کند و از تفکری راهبردی در این زمینه برخوردار است.