آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226578 ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶

گزارش:

خطر آلودگی با فاضلاب بیخ گوش سرپلذهاب/ پروژه ای که روی زمین مانده است

بازی دراز1404: چندین سال است مسئولین برای دفع فاضلاب شهرکهای الحاقی شهرستان سرپلذهاب قول مساعدت می دهند اما کماکان این پروژه نیمه کاره رها شده و ساکنین گله مند از مسئولین هستند.

خطر آلودگی با فاضلاب بیخ گوش سرپلذهاب/ پروژه ای که روی زمین مانده است

سالهاست که مشکل جمع آوری فاضلاب شهرک های الحاقی پاونار کوییک زعفران و احمد آباد در شهرستان سرپل ذهاب پابرجاست و به عنوان یک دغدغه برای مردم و ساکنین این محلات تبدیل شده است.

ساکنین انتظار دارند مسئولین دفع فاضلاب این شهرک ها را به صورت مدرن تبدیل کنند و از آسیب‌های سلامتی و اجتماعی جلوگیری شود ، بارها مسئولین این شهرستان پیگیری های حضوری و غیر حضوری انجام دادند بازدید داشتند و قول مساعدت و پیگیری داده اند اما متاسفانه تاکنون به نتیجه نرسیده و مردم این شهرک ها از مسئولین شهرستان سرپل ذهاب مطالبگر هستند.

ساکنین انتظار دارند که مسئولین مربوطه آبفای، فرمانداری، شهرداری این شهرستان به خواسته ها و مشکلات مردم رسیدگی جدی داشته باشند.

برخی دیگر از ساکنین این محلات در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشتند لوله کشی جمع آوری فاضلاب سالهای پیش انجام شده اما مدتهاست پروژه به صورت نیمه کاره رها شده و در جواب پیگیری های مردم ، مسئولین کمبود اعتبارات را بهانه این کار می کنند که اصلا جواب منطقی برای رفع نیاز اولیه شهروندان نیست.

برخی دیگر از ساکنین گفتند: مسئولین این شهرستان باید اولویت های کاری خود را رفع مشکلات اصلی و مهم مردم قرار دهند کماکان که این مشکلات می تواند آسیب های جدی برای حوزه سلامتی ساکنین شهرک ها لحاظ کند و دفع فاضلاب به روش سنتی و غیر لوله کشی بیماری های خطرناکی به بار بیاورد.

خبرنگار ما در ادامه به سراغ فرماندار سرپلذهاب رفت و پیگیر مطالبات و مشکلات مردم این شهرک های الحاقی شد:

نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: برای جمع آوری فاضلاب شهرک های الحاقی احمدآباد زعفران و کوئیک و پاونار در شهرستان سرپل ذهاب اعتباری در این رابطه اختصاص یافت که به اتمام پروژه کفاف نداد و بخشی از مشکلات کماکان باقی است.

 

وی افزود: بخش اعظمی از مشکلات فاضلاب این چهار روستای الحاقی انجام شده است که سنوات قبل لوله گذاری شبکه فاضلاب انجام شد اما منهول دفع فاضلاب باقی مانده است.

فرماندار شهرستان عنوان کرد: در شبکه جمع آوری فاضلاب ایجاد منهول بخش عمده‌ای از هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد چنانچه دولت برای ادامه این پروژه اعتباری تخصیص دهد این مشکلات حل می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه مردم ساکنین شهرک های الحاقی پیشنهاد دادند به جهت تسریع در انجام پروژه و حل مشکلات هزینه مشارکتی پرداخت و کمک می کنند،براساس برآورد نیاز ۴ میلیارد تومان درخواست اعتبار به منظور حل مشکلات عمده حوزه فاضلاب شهرستان به استان داده میشود که انتظار می رود مسئولین استانی عنایت ویژه داشته باشند.

شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزارتن جمعیت و ۴۸کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.