پربازدیدترین ها

کد خبر: 226734 ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب:

افتتاح پنج پروژه با اعتباربیش از ۶۷ میلیارد ریال دراین شهرستان در ایام مبارک فجر

بازی دزار 1404:رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب گفت: پنج پروژه با اعتباربیش از ۶۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات زلزله و ملی دراین شهرستان در ایام مبارک فجر افتتاح میشود.

افتتاح پنج پروژه با اعتباربیش از ۶۷ میلیارد ریال دراین شهرستان در ایام مبارک فجر

 

مظفر غلامی در گفتگو با خبرنگار ما اذعان داشت: پنج پروژه گردشگری به مبلغ ۶۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال  از محل اعتبارات زلزله و ملی دراین شهرستان در ایام مبارک فجر مورد بهره برداری و افتتاح قرار میگیرد.

وی افزود: اقامتگاه بوم گردی پیران با اعتبار ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، اقامتگاه بومگردی کیاسان قراویز با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال،  سالن غذاخوری و رستوران بین راهی پونه با اعتبار ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال، مجتمع خدمات رفاهی طاق گرا با اعتبار ۲۶ میلیارد ریال، محوطه گردشگری طاق گرا با اعتبار ۲۰میلیارد ریال ازپروژه های گردشگری و بوم گردی است که مورد افتتاح قرار میگیرد.

وی یادآور شد: سرپلذهاب دارای ظرفیت و پتانسیلهای بسیاری درحوزه بوم گردی ، تاریخی و گردشگری و میراث فرهنگی است که باید با برنامه ریزی درست از این پتانسیلها استفاده و بهره برداری شود .

سرپل ذهاب یکی از مناطق استان کرمانشاه است که دارای پیشینه و قدمت چند هزار ساله است ودر این شهرستان 224 اثر تاریخی و فرهنگی وجود دارد که از این تعداد تاکنون 146 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است .