پربازدیدترین ها

کد خبر: 226861 ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶

گزارش:

محدودیت تردد شبانه در خیابان های خلوت سرپلذهاب فرصتی برای جولانگاه کورس سواران/ خطر مرگ جوانان و سلب آسایش مردم پیامد این ناهنجاریست

بازی دراز 1404:اخیرا اجرای مسابقات رالی در خیابان های خلوت شبانه سرپلذهاب جان جوانان را به خطر انداخته و آسایش مردم را سلب کرده است،مسئولین با هنجارشکنان برخورد کنند

محدودیت تردد شبانه در خیابان های خلوت سرپلذهاب فرصتی برای جولانگاه کورس سواران/ خطر مرگ جوانان و سلب آسایش مردم پیامد این ناهنجاریست

اخیرا به علت دستورالعمل شیوع بیماری کرونا و منع تردد در ساعت۲۱ الی ۴ بامداد، خیابان های شهرستان سرپلذهاب خلوت شده و فرصتی برای افرادی فراهم شده که از آب گل آلود ماهی بگیرند و اسباب مزاحمت برای همشهریان شوند.

متاسفانه مدتی است که تعدادی از جوانان پاسی از شب با اجرای حرکات نمایشی با خودروهایی با مدل های مختلف در حال کورس گذاشتن با هم و ایجاد سر و صداهای ناهنجار با خودروهای خود هستند که علاوه بر خطر برای امنیت جانی ،آلودگی صوتی ایجاد کرده و آسایش شبانه شهروندان را به هم زده است.

اجرای مسابقات رالی، بی توجهی سرنشینان خودرو ها  متاسفانه بارها منجر به تصادف، مرگ جوانان و یا نقص عضو شده است که ساماندهی این موضوع ضروریست در اولویت قرار گیرد.

سبحانی یکی از همشهریان سرپل ذهابی است در گفتگو با خبرنگار ما گفت: که بارها و بارها شاهد رالی در خیابان های سطح شهر و شاهد صحنه تصادف هایی بوده ام که حتی بعضی از آنها منجر به مرگ و نقص عضو افراد شده است.

متاسفانه این افراد حادثه جو با به خطرانداختن جان خود و سایر افراد بی گناه آسایش و آرامش را از همشهریان سلب کرده اند.

تعدادی دیگر از شهروندان به رسیدگی نیروی انتظامی در رابطه با این موضوع اشاره کردند و خواستار برخورد جدی با این قبیل افراد بودند که در این شرایط کرونایی ،ممکن است بیمار در منزل باشد، استراحت و آسایش خانواده ها را سلب می کنند ، با جدیت بدخورد کنند.

با وجود اینکه پلیس با این گونه افراد برخورد می کند اما به نظر می رسد پلیس به تنهایی نمی تواند به تمامی خیابان های شهر احاطه کامل داشته باشد و مقابله با چنین افراد خاطی نیازمند همکاری همشهریان پلیس و سایر دستگاه های مرتبط است.

تفریح و سرگرمی خطرناک این جوانان معضلی برای شهرستان سرپل ذهاب به شمارمی رود و در حال حاضر یکی از مواردی است که باید بطور جد با آن برخورد شود.

اکنون این سوال پیش می آید که چه ارگانی باید پاسخگو باشد و اقدامات لازم و پیشگیرانه را برای رفع این مشکل انجام دهد تا هرشب شاهد این رالی مرگبار در سطح خیابانهای شهرستان نباشیم.

در ادامه خبرنگار ما به سراغ فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرپلذهاب رفته و گفتگویی با وی ترتیب داد:

سرهنگ منوچهر رضایی در گفتگو با خبرنگار ما  بیان داشتند:

رویکرد جامعه محور پلیس در افزایش مشارکت پذیری شهروندان برای اجرای بهتر طرحهای انتظامی و ترافیکی موثر بوده، هدف از اجرای طرحهای گوناگون پلیس افزایش رضایت مندی عمومی را بدنبال دارد۔

رئیس پلیس شهرستان خاطرنشان کرد:پلیس در حفظ امنیت و سلامت همشهریان عزم جدی دارد و با قانون گریزان و متجاوزان به حقوق شهروندی برابر قانون برخورد قاطع خواهد داشته و همچنین پلیس راهور با رانندگان خاطی که از مقررات راهنمایی و رانندگی عدول می کنند و در خیابانهای سطح شهر مبادرت به دور دور نموده ،باعث آزار و اذیت دیگران و موجب آلودگی صوتی می شوند و امنیت روحی و روانی شهروندان را به مخاطره بیندازند برخورد خواهد کرد، و خودروهای فاقد پلاک در سطح شهر  توقیف و توسط پلیس به پارکینگ دلالت و تا زمان انجام مراحل قانونی و نصب پلاک در توقیف می باشند  .

این مقام انتظامی تصریح نمودند :

همشهریان محترم  کمال همکاری را با پلیس داشته باشند در صورت مشاهده هریک از موارد فوق سریعا مشخصات و پلاک خودرو را  با شماره تماس ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند .

در پایان خبرنگار ما به سراغ دادستان  شهرستان سرپلذهاب رفته و گفتگویی با وی ترتیب داد:

دادستان دادسرای عموی و انقلاب شهرستان سرپلذهاب به خبرنگار ما گفت : کورس های خیابانی شبانه باعث آزار و مزاحمت و سلب آرامش و آسایش عمومی جامعه می شود .

سعید زریری افزود : دستگاه قضایی شهرستان با اینگونه ناهنجاریهای سطح جامعه که آرامش عمومی را به هم می زند قاطعانه برخورد خواهد کرد .

وی تصریح کرد :مسئولین با تامین مکان مناسب برای اجرای فعالیتهای ورزشی اتومبیلرانی می توانند این شور و هیجان جوانی را هدایت کرده  و از وقوع چنین ناهنجاریهایی پیشگیری کنند ‌.