پربازدیدترین ها

کد خبر: 226905 ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳

رئیس اداره هواشناسی سرپلذهاب:

دمای هوای شهرستان گرمسیری شهرستان به ۸ درجه بالای صفر رسیده است/ ثبت بیش از ۴ میلیمتر باران در شبانه روز گذشته

بازی دراز 1404:رئیس اداره هواشناسی سرپلذهاب از ثبت بیش از ۴ میلیمتر باران در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: دمای هوای شهرستان گرمسیری شهرستان به ۸ درجه بالای صفر رسیده است.

دمای هوای شهرستان گرمسیری شهرستان به ۸ درجه بالای صفر رسیده است/ ثبت بیش از ۴ میلیمتر باران در شبانه روز گذشته

فرهاد دارابی در گفتگو با ما از ورود سامانه بارشی به جو شهرستان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: تاکنون ۴ و ۸ دهم میلیمتر باران به ثبت رسیده است.

وی افزود: هم اکنون دمای هوا در این شهرستان گرمسیری به ۸ و ۴ دهم درجه سلسیوس رسیده و رطوبت موجود در هوا ۶۸ درصد می باشد.

وی به چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، موجی بارشی از امروز تا بعدازظهر جو منطقه را متاثر کرده در بعضی ساعات سبب وزش باد و بارش برف و باران در سطح استان می گردد.

هرچند بارش این سامانه چندان گسترده نخواهد بود؛ با این حال، طی ساعاتی از اواخر وقت امروز و امشب بویژه در نیمه شمالی استان نمود بیشتری داشته بارندگی، علاوه بر ارتفاعات، گردنه های برفگیر و مناطق سردسیر، ممکن است در نواحی معتدل نیز به شکل برف مشاهده گردد.

در اوایل روزهای یکشنبه و دوشنبه مه صبحگاهی، بخصوص در مناطق سردسیر، مرطوب و کوهستانی، پدیده مورد انتظار خواهد بود. شایان توجه است؛ از روز دوشنبه تا اواسط روز پنجشنبه، در حالیکه دمای هوای روزانه به آرامی افزایش می یابد؛ بارشی برای سطح استان نخواهیم داشت.

به دنبال این شرایط، سامانه بارشی دیگری از اواخر روز پنجشنبه تا شنبه هفته آینده جو منطقه را تحت تاثیر گرفته ضمن کاهش دمای روزانه و افزایش نسبی دمای شبانه، به تناوب سبب بارش هایی در سطح استان خواهد شد.