پربازدیدترین ها

کد خبر: 226955 ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸

امام جمعه سرپلذهاب:

نتیجه اقدام آمریکا و اروپا دربرابر قانون اقدام راهبردی مجلس برای کشور پیروزی قطعی است / هماهنگی دستگاههای مسئول و اصلاح ساختار تنظیم بازار نقش مهمی در رفع مشکلات تورم و گرانی بازار دارد

بازی دراز 1404: امام جمعه سرپلذهاب گفت : نتیجه اقدام آمریکا و اروپا دربرابر قانون اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای کشور پیروزی قطعی و برای دشمن شکست حتمی است .

نتیجه اقدام آمریکا و اروپا دربرابر قانون اقدام راهبردی مجلس برای کشور پیروزی قطعی است / هماهنگی دستگاههای مسئول و اصلاح ساختار تنظیم بازار نقش مهمی در رفع مشکلات تورم و گرانی بازار دارد

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان بااشاره به دیدار رهبر انقلاب با اعضای مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت : رهبر انقلاب در این جلسه بر یکصدایی دولت و مجلس در برابر دشمن تاکید نمودند که لازم است دولت و مجلس انقلابی در اجرای قانون اقدام راهبردی رفع تحریمها باهم همکاری لازم را داشته و همین طور باقدرت جلو بروند.

وی افزود : رهبر انقلاب قانون اقدام راهبردی مجلس را قانون خوبی توصیف کرده و بر اجرای بادقت آن توسط مجلس و دولت توصیه نموده اند .

ایشان بابیان اینکه نتیجه اقدام دشمن دربرابر قانون اقدام راهبردی مجلس به نفع کشور است اذعان داشت : آمریکا و اروپا با توقف اجرای پروتکل الحاقی در کشور بر سر یک دوراهی گیر افتاده که نتیجه هر کدام از این راهها برای ما برد قطعی می باشد .

امام جمعه شهرستان ادامه داد : اگر اروپا و آمریکا تحریمها را لغو کنند شکست سنگینی بر آنها تحمیل می شود واگر تحریمها لغو نگردد امتیازی که در چند سال گذشته با اجرای پروتکل الحاقی به آنها داده شده از بین خواهد رفت ولذا نتیجه هر دوران برای کشور پیروزی قطعی و برای دشمن شکست حتمی خواهد بود .

فاطمی نسب در ادامه به مشکلات معیشتی و اقتصادی جامعه اشاره کرد و گفت : گزارش تازه مرکز آمار کشور از نرخ تورم نشان می دهد که چگونه قیمت مواد غذایی با سرعتی فراتر از سایر کالاها افزایش یافته و تورم نقطه به نقطه نزدیک به ۵۰درصدی را در بهمن ماه ثبت کرده است و سوال این است که مشکل از کجا می باشد ؟

وی افزود : علاوه بر ناهماهنگی دستگاههای دولتی مانند وزارت صنعت و جهاد کشاورزی ، متولیان قیمت گذاری بازار با تولیدکنندگان بر سر قیمت تمام شده کالا دچار اختلاف هستند واز طرفی اعتماد مصرف کنندگان را ازدست داده اند .

خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد : کوچکترین خبر از گرانی و کمبود هرکالایی موجب هجوم برای خرید و ذخیره سازی آن می شود که این امر موجب کاهش و کمبود آن کالا در بازار خواهد شد .

فاطمی نسب اذعان داشت : مسئولین باید به فکر اصلاح ساختار تنظیم بازار باشند و یک ساز و کار نظارتی بسیار قوی برای تنظیم بازار شکل گیرد .

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت‌های پیش رو اشاره کرد و گفت : وفات حضرت زینب س که معرفت به خدا ، بصیرت و شجاعت از ویژگیهای بارز ایشان می باشد از مناسبت‌های هفته آینده است .

وی سالروز تاسیس کمیته امداد و شروع هفته احسان و نیکوکاری را از دیگر مناسبت‌های هفته آینده عنوان کرد و گفت : کمیته امداد یک نهاد انقلابی و یادگار ارزشمند امام بزرگوار ما برای حمایت از نیازمندان جامعه است و اقدامات ارزشمندی را انجام داده است .

امام جمعه شهرستان در ادامه به رفع مشکل دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهداء شهرستان اشاره کرد و گفت : مشکل دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهداء با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی استان ،تلاش مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان و پیگیریهای فرماندار شهرستان رفع شده و درحال ارائه خدمت به مردم است که لازم است از دانشگاه علوم پزشکی استان ، فرماندار و رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تقدیر کنم .