پربازدیدترین ها

کد خبر: 226963 ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹

یادداشت ؛مهندس نورالدین فرزادی پورفرماندار سرپلذهاب

کرونا تهدیدی فراگیر و جهانی علیه سلامت عمومی باتبعات سخت اقتصادی و اجتماعی / عادی انگاری شرایط سخت گذشته را تکرار می کند

بازی دراز 1404:کرونا تهدیدی فراگیر و جهانی علیه سلامت عمومی است که تبعات سخت اقتصادی و اجتماعی رانیز به کشورها وارد کرده است و عادی انگاری دربرابر این بیماری شرایط سخت گذشته را تکرار خواهدکرد.

کرونا تهدیدی فراگیر و جهانی علیه سلامت عمومی باتبعات سخت اقتصادی و اجتماعی / عادی انگاری شرایط سخت گذشته را تکرار می کند

بیش از یکسالی است ، خبر شیوع ویروس کرونا جهان را در معرض تهدیدی جدی قرار داد و ایران عزیز هم از خسارات و لطمات اقتصادی و اجتماعی آن بی نصیب نمانده است . علیرغم تکاپوی تیم های درمانی و مشارکت جهانی اما کماکان سایه شوم کرونا بر جهان سنگینی میکند و هیچ کس از گزند آن مصون نیست و در این شرایط تنها راه مقابله ، رعایت نکات پیشگیری و خودمراقبتی است .

خوشبختانه در طول یک سال گذشته مردم شریف سرپل ذهاب همراه ملت ایران اسلامی با فهم دقیق ، همت عالی و تعهدی جمعی ، عمل به محدودیت های پیشگیرانه را سرلوحه اقدامات خود قرار داده اند و در کنار الزامات دولتی برای حراست از سلامت مردم ، همیاری داوطلبانه مردم شریف خصوصا اجرای طرح (حاج قاسم سلیمانی ) و هشدار و انذارهای شبکه های اجتماعی برای اقناع مردم قابل تقدیر بوده است .

اهتمام دستگاه های دولتی و جدیت مردم باعث شده است ایران در مقابله و پیشگیری از کرونا کامیابی های ستودنی را تجربه کند اما یکی از آفات همراه با این موفقیت ها ، رواج عادی انگاری و تصور رفع خطر در بین تعدادی از مردم است که در نوع خود می‌تواند شرایط گذشته را به شکل ناگواری تجدید کند .

بنا بر اظهارات مراجع پزشکی ما امروزه دچار نوعی ویروس جهش یافته و کشنده انگلیسی شده‌ایم که توان شیوع آن ۱۰ برابر بیشتر است و کودکان و نوجوانان و جوانان هم در معرض خطر جدی قرار داده است .

مردم شریف و گرانقدر سرپل ذهاب تجربه های گرانسنگی در مدیریت بحران و چیرگی بر شرایط دشوار پسا زلزله داشته اند و تکیه بر این تجربه های مشترک میتوانند گذر از این شرایط و مهار اپیدمی کرونا را تسهیل کند و با هوشیاری و تمسک به دستورات بهداشتی ، سلامت خانواده و جامعه را تضمین نمایند .

اکنون در آستانه سال جدید قرار داریم و یکی از مخاطرات پیش روی ما حجم سفرهای نوروزی و دید و بازدیدهای سال نو می‌باشد که به ادعای کارشناسان در شدت انتقال اپیدمی تاثیر مضاعف دارد . در چنین شرایطی یکی از رسالت های شهروندان و فعالان اجتماعی سرپل ذهاب پرهیز از انجام سفرهای نوروزی و اقناع بستگان برای سفر نکردن به سرپل ذهاب می‌باشد .

در پایان ضمن تشکر از همراهی اطمینان بخش مردم سرپل ذهاب ، امیدوارم ماحصل این مراقبت ها و محدودیت ، حفاظت از سلامت مردم و برپایی جشن سرافرازی ملت باشد .